У список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО внесено ще один український об'єкт - Херсонес Таврійський.
"У День Святої Трійці Україна отримала благу звістку: у Камбоджі комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО прийняв наш Херсонес Таврійський, нову українську номінацію до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО", - повідомив міністр культури Леонід Новохатько, передає прес-служба уряду.
Він зазначив, що пам'ятник складається з кількох заповідних ділянок: це частина античного Херсонеського городища та його сільськогосподарської округи - хори.
"Херсонеське городище є єдиним в Північному Причорномор'ї цілісно збереженим зразком античного міста, що існував з V ст. до н.е. по XIV ст. н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд", - розповів Новохатько.
Таким чином, тепер в список ЮНЕСКО входять сім українських об'єктів - нагадаємо, днями туди був прийнятий спільний українсько-польський об'єкт Дерев'яні церкви Карпат.
За словами Новохатька, за включення Херсонеса в список всі країни проголосували одноголосно, щодо Карпатських храмів пропозицію не підтримали лише дві.
Список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО українських культурно-архітектурних та природних об'єктів:
- Стародавнє місто Херсонес Таврійський та його хора (5 ст. До н.е. - 14 н.е.);
- Дерев'яні церкви Карпатського регіону України і Польщі;
- "Київ: Собор Св. Софії, Києво-Печерська Лавра та прилеглі монастирські споруди" (1990);
- "Історичний центр м. Львів" (1998);
- "Букові праліси Карпат" (2007, транскордонний українсько-словацький об'єкт);
- "Геодезична дуга Струве" (2005, транскордонний геодезичний об'єкт);
- "Дуга Струве" (був номінований від 10 європейських країн: Норвегії, Швеції, Фінляндії, Росії, Естонії, Латвії, Литви, Білорусі, Молдови та України. Чотири геодезичних пункти "Дуги Струве" розташовані на території України);
- "Резиденція Буковинських та Далматінськіх митрополитів" (нині Чернівецької національний університет імені Юрія Федьковича) (2011).
Ще 12 українських та спільних транскордонних об'єктів зараз перебувають в попередньому списку, в їх числі - астрономічні обсерваторії України, Бахчисарайський ханський палац, Судацька фортеця, Андріївська церква та інші. !zn
Читайте також:
ЮНЕСКО взяв під захист дерев'яні церкви Карпат
ЮНЕСКО залишила Софію Київську та Києво-Печерську лавру в списку всесвітньої спадщини
Україна систематично не виконує приписи ЮНЕСКО
Україна запропонувала ЮНЕСКО відсвяткувати ювілей Шевченка на міжнародному рівні