Гідроархеологи нарешті змогли підняти козацьке судно з дна Дніпра

Поділитися
© sport-express.ua
У середу, 17 листопада, в Запоріжжі з дна Дніпра гідроархеологи підняли козацьке судно періоду російсько-турецької війни 1735-1739 років.
У середу, 17 листопада, в Запоріжжі з дна Дніпра гідроархеологи підняли козацьке судно періоду російсько-турецької війни 1735-1739 років. За словами директора ДП «Південгідроархеологія» Валерія Нефьодова, 18-метрове козацьке судно типу «дуб» - одне з тих, які активно й успішно використовували запорожці для боїв проти Османської імперії на Чорному морі, а зараз такі човни вважают прообразами суден сучасної морської піхоти. «Козацький човен «дуб» побудований у XVIII столітті й виконаний у найкращих традиціях суднобудування запорозьких козаків: незважаючи на те, що майже весь його корпус зроблений з дуба, він легкий і маневровий», - пояснив Нефьодов. За його словами, підняте з дна Дніпра судно, збереглося майже на 80 відсотків завдяки тому, що протягом майже трьох століть було вкрито піском і мулом. Виявили бойовий корабель ще в 1999 році, але кошти на те, щоб підняти його з дна Дніпра і почати консервацію вдалося знайти лише тепер. Після консервації козацький «дуб» планують передати до музею стародавнього судноплавства на Хортиці, де вже зберігається кілька старовинних козацьких кораблів, піднятих з дна Дніпра в районі Хортиці за останні 10 років.

За матеріалами УНИАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі