Франція відмовилася повертати до Росії картини Сєрова та Кончаловського

Поділитися
Франція відмовилася повертати до Росії картини Сєрова та Кончаловського Картини з Росії затримали у Франції © depositphotos/Steklo_KRD
Картини пов'язані з російськими мільярдерами.

Влада Франції затримала дві картини з колекції Морозових, які брали участь у виставці Fondation Louis Vuitton у Парижі. Як повідомляє «Медуза», йдеться про картини пензля Пєтра Кончаловського та Валєнтіна Сєрова.

За даними Le Monde, у Франції залишаться "Автопортрет у сірому" Кончаловського (1910) і портрет Тимофія Морозва пензля Сєрова (1891). А газета Le Figaro стверджує, що у другому випадку йдеться про портрет Маргарити Морозової, яку Сєров написав у 1910 році.

Стверджується, що картиною Кончаловського володіє російський мільярдер Пьотр Авен, який після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну потрапив до санкційних списків ЄС. У міністерстві культури Франції заявили, що картина залишатиметься в цій країні «доти, доки на її власника поширюється міра щодо заморожування активів».

Картина пензля Сєрова була надана на виставку московським Музеєм мистецтва авангарду. Президентом музею є мільярдер Вячеслав Кантор, близький до президента країни-агресора Владіміра Путіна. Кантор перебуває під санкціями ЄС із 8 квітня.

У міністерстві культури Франції повідомили, що друге полотно належить художньому музею Дніпра, одному із найстаріших музеїв в Україні. У відомстві заявили, що полотно залишиться у Франції «поки що ситуація в країні не дозволить створити умови для безпечного повернення».

Виставка творів із колекції Морозових проходила в Парижі з 22 вересня 2021 року до 3 квітня 2022 року. На ній представили близько 200 робіт Гогена, Ван Гога, Матісса та інших авторів. Оскільки більша частина колекції належить російським державним музеям, влада Франції найближчими днями поверне картини до Росії.

Нагадаємо, фінська митниця затримала на кордоні три фури з картинами з російських музеїв. Вантажі було затримано 2 та 3 квітня, у фурах містяться картини з Третьяковки, Ермітажу та інших музеїв країни-агресора.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі