Фільм «Плай» про відголосок війни на західній Україні переміг у нацвідборі Docudays UA

Відео
Поділитися
Фільм «Плай» про відголосок війни на західній Україні переміг у нацвідборі Docudays UA Фільм фіксує те, як війна неминуче проникає в кожен день і руйнує життя, навіть тих, для кого в ній немає ролі
Режисерка Єва Джишиашвілі окреслила своєрідну пасторальну хроніку життя родини в забутій Богом місцині  посеред Карпат. Фільм фіксує те, як війна руйнує життя, навіть тих, для кого в ній немає ролі.

З деяким запізненням, пов’язаним із подіями після 24 лютого, та Docudays UA таки провів вже 19-й фестиваль і визначився з його лауреатами. Переможцем української повнометражної програми стала картина «Плай» Єви Джишиашвілі. Вона оповідає історію західноукраїнської родини та вплив сучасної війни навіть на вельми віддалені від зони активних боїв регіони, передає Moviegram.

“Фільм пристосовується до ритму повсякденного життя героїв, не нав’язує тему війни, натомість фіксує те, як війна неминуче проникає в кожен день і руйнує життя, навіть тих, для кого в ній немає ролі. Маленькі діти в сім’ї поводяться, немов пророки чи філософи, відверто ставлять запитання, на які занадто стомлені дорослі не можуть не те, що відповісти, а й навіть подумати: якщо Бог є, чому він чи вона створили війну? Чи ж це справа рук людини?”, - йдеться про стрічку на сторінках кіновидання.

Робота Єви Джишиашвілі – "твір рідкісний та довговічний, що водночас промовляє до моменту і виходить поза його межі», - зазначають члени журі, обгрунтовуючи свій вибір. До його складу увійшли Даніель Абма, Девіка Ґіріш i Станіслав Битюцький.

Зауважимо, що покази фільмів-претендентів відбулися на Краківському кінофестивалі. Тут же відбулась світова прем’єра ще одного українського кіно – «Крихка пам’ять» Ігоря Іванько.

Наразі на офіційній ютуб-сторінці Docudays  немає трейлеру "Плаю", однак одна з останніх представлених тут робіт також стосується таємничого світу українських Карпат. У документальній картині "Портрет на тлі гір" представлено випадково виявлені тисячі негативів фотографки Параски Плитки-Горицвіт. Вона протягом багатьох років фіксувала людей і місце, де жила.

"З цієї знахідки починається містична мандрівка в пошуках зв'язку сьогодення і минулого, відображеного на випадково знайдених плівках", – зазначають творці документалки.

Нагадаємо, раніше в Україні з’явився онлайн-кінотеатр з добіркою фільмів про культуру та мистецтво.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі