У Києві з 27 серпня по 2 вересня відбудеться четвертий фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. В рамках фестивалю відбудуться музичні концерти, відкриття художніх та фотовиставок, кінопокази, театралізовані перфоманси та вистави. Крім того, цьогоріч на фестивалі очікується «дебют» нових напрямків: балет та фешн.
Тема цьогорічного Bouquet Kyiv Stage – «Ми. Між минулим і майбутнім», тож усі події будуть пов’язані з часом. Майстерне міксування минулого і сучасного – визначальна риса цьогорічної програми, яка присутня в усіх представлених напрямах – музичному, візуальному, театральному, кіно, літературному та дитячому.
«Після пережитого 2020 року тема майбутнього сьогодні викликає найбільшу тривогу. Ніколи в сучасному світі людство не було в такому стані невизначеності, який пронизує усі сфери нашого життя. І саме мистецтво володіє даром відчувати майбутнє, бути його передвісником, передавати через художні образи його обриси і забарвлення», – зазначає співзасновник культурного центру Дом «Майстер Клас» та фестивалю Bouquet Kyiv Stage Євгеній Уткін.
Першою подією фестивалю стане відкриття виставки «Катарсис» 10 серпня. Експозиція об’єднає дерев’яні скульптури Йогана-Георга Пінзеля, його учня Францишека Олендського і сучасного митця Олександра Животкова.
Повна програма фестивалю розпочнеться 27 серпня з музичного проєкту «Пінзель – Животков. Поєднані музикою», приуроченого до виставки «Катарсис».
Запланований також перформанс «Босоногі Боги» на музику Сергія Пілютікова, присвячений художнику Олександру Дубовику; аудіовізуальний проект Алли Загайкевич «Місто», який досліджує київський футуризм 20-х років; «Кінобукет» із 50 найкращих українських фільмів, які прозвучали не лише вдома, але й у світі.
У програмі буде представлено музику Валентина Сильвестрова на тексти дантівського «Раю». Всесвітньовідомий ізраїльський мандолініст Аві Авіталь виконає твір для мандоліни з оркестром; популярний польський гурт Andrzej Jagodzinski Trio гратиме Шопена в джазовій обробці; французький колектив Remi Panossian Trio потішить учасників вишуканим європейським джазом.
У програмі концерт віртуозного норвезького піаніста Акселя Кольстада, який також презентує програму для дітей. Загалом заплановано близько 20 концертів українських й іноземних музикантів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Літературна програма складатиметься з шести подій. Зокрема, відбудуться Дантівські читання – акторки читатимуть уривки з нового перекладу «Божественної комедії» Максима Стріхи. Серед учасників – Олег Сенцов, Тамара Горіха Зерня, Петро Яценко, Катріна Хаддад, Олена Герасим’юк, Остап Сливинський, Наталка Гуменюк, Марічка Паплаускайте та інші.
Театральна програма представить прем’єру вистави Тамари Трунової «Говорить Софія», яка трансформується в інтерактивні екскурсії. Учасниками цих екскурсій можна стати щодня впродовж фестивалю.
Також фестиваль підготував велику дитячу програму, яка охоплює різні види мистецтв: кіно, театр, літературу, музику, образотворче мистецтво для дітей різного віку.
Для літніх людей у програмі проєкт від аматорського театру «Ще не вечір».
Серед нових напрямів фестивалю – балет «Дзеркало» на музику Вікторії Польової і фешн-перформанс від Федора Возіанова «Заручена з часом», який закриватиме цьогорічний фестиваль.
Відбудуться і традиційні бесіди під двохсотрічним ясенем у саду «Софії Київської», які щороку проводить співзасновник Bouquet Kyiv Stage Євгеній Уткін.