Евакуйовані з Харкова та Маріуполя театри виступили на фестивалі у Кропивницькому

Поділитися
Евакуйовані з Харкова та Маріуполя театри виступили на фестивалі у Кропивницькому У Кропивницькому відбувся фестиваль "Вересневі самоцвіти"
Цього року фестиваль проходив під гаслом «Музи не мовчать».

У Кропивницькому відбувся театральний фестиваль «Вересневі самоцвіти», який проходив на сцені Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру. На фестивалі виступили евакуйовані театри з Харкова та Маріуполя, а також запрошені театральні колективи з Чернігова, Вінниці, Києва.

Цього року подія відбулася під гаслом «Музи не мовчать». Фестиваль пройшов без анонсів та афіш, а квитки не продавалися у касі.

Відкрила фестиваль вистава Донецького академічного обласного драматичного театру (м. Маріуполь) «Крик нації» про життя і долю закатованого радянським режимом поета-дисидента Василя Стуса. Цей театр став відомим на весь світ, коли у березні на його будівлю скинули авіабомбу. Поміж сотень людей, які того дня шукали прихисток у драмтеатрі, були й актори, які вийшли на сцену кропивницького театру 20 вересня.

Крім того, в рамках фестивалю було представлено спільний проєкт Харківського державного академічного українського драматичного театру («Березіль»), який наразі знаходиться в евакуації, та Вінницького обласного академічного українського музично-драматичного театру «Хлібне перемир’я» за драмою Сергія Жадана.

Вистава розповідає про історію двох братів, яка відбувається влітку 2014 року у Донецьку. Сам автор брав участь у створенні постановки, робив коректуру в процесі у співпраці з режисером постановником Олександром Ковшуном. Харківський театр евакуювався з-під обстрілів 3 березня. Саме вінницькі театрали надали прихисток харків’янам і тепер вони дають свої вистави разом.

Організатори фестивалю зізнаються, що у них були сумніви щодо його проведення цього року, на першому плані стояли питання фінансування та безпеки. Втім, меценати зголосилися фінансово підтримати участь у фестивалі театрів з інших міст.

В театральному фестивалі також взяли участь Київський академічний драматичний театр на Подолі з виставою «Сто тисяч» в постановці Віталія Малахова,  Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. Т.Г. Шевченка з виставою «Приборкання норовливого» за п’єсою Ярослава Стельмаха «Кохання у стилі бароко», Кіровоградський обласний академічний український музично-драматичний театр ім. М.Л. Кропивницького з постановкою «Ціна життя» за п’єсою Карела Чапика ”Мати” та народний хореографічний ансамбль «Світанок» з виставою-реквієм «Тінь весни».

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 37
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Толян
10 Грудня 2013, 20:46
Да и в правду.Почему не провести РЕФЕРЕНДУМ?Чего так боится власть,лидеры майданутых?Спрсите и народ ответит.И пусть галиция ляжет под европейскую польшу.Поляки быстро наведут порядок на своих исконных землях.А УКРАИНА воссоединится со славянскими народами.Каждый получит то что хочет.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі