Члени Комітету Шевченківської премії заявили про складання своїх повноважень

Поділитися
Члени Комітету Шевченківської премії заявили про складання своїх повноважень
В спільній заяві вони наголосили про необхідність зберегти високий рівень репутації премії та не робити поспішних змін до її положень.

Члени Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка заявили про складання своїх повноважень на фоні ситуації щодо призначення цьогорічних лауреатів премії.

У спільній заяві члени комітету зазначили, що підтримують ідею створення номінації для художніх творів, написаних після 24 лютого 2022 лютого, однак вважають, що до цього питання потрібно підходити виважено, без поспіху, а процес створення нової номінації має відбуватися так, щоб не зашкодити існуванню та репутації Національної премії України ім. Тараса Шевченка.

«На сьогодні, коли вже визначені переможці, коли країна чекає Указ і оголошення імен справедливо та за всіма процедурами обраних лауреатів Премії 2023 року, такі зміни мають вигляд непродуманих і деструктивних. Це підриває прозорість та виваженість процедур, пункти Положення та вагу Премії як стабільної і авторитетної інституції з чітким алгоритмом роботи. Поява нових номінацій або інші несподівані зміни в Положенні до нагородження вже визначених переможців підважує довіру до Премії як найвищої відзнаки за твори літератури та мистецтва в незалежній Україні», - йдеться в заяві.

Зокрема члени комітету нагадали, що у Положенні про премію зазначається, що номінованими можуть бути твори, оприлюднені протягом останніх п’яти років, але не пізніше як за півроку до їх висунення на здобуття Національної премії. При цьому основний масив творів, які розглядаються під час конкурсу, великою мірою залежить від активності культурних інституцій.

У заяві зазначається, що термін повноважень нинішнього складу Комітету становить три роки та закінчився з врученням Премії 2022 року, однак члени комітету погодились на продовження їх повноважень через введення в Україні воєнного стану.

«Ми працюємо в засадничих інституційних рамках, де визначальними були і є прозорість та сталість правил, передбачених Положенням, і культурна цінність Національної премії імені Тараса Шевченка. Цю позицію ми донесли до Офісу Президента та МКІП. У нинішніх обставинах, коли нас поставили перед наміром змінити правила Положення Національної премії імені Тараса Шевченка ad hoc, додати нові номінації та пришвидшити процедуру відбору, члени Комітету не бачать можливості продовжувати роботу – і складають свої повноваження», - наголошується в заяві.

Як повідомлялося, 10 березня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко та голова Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка Юрій Макаров заявили, що лауреати Шевченківської премії разом з переможцями нової номінації "За внесок у перемогу" будуть оголошені 22 травня, в день перепоховання Тараса Шевченка.

У той же час, вже 11 березня Комітет премії оголосив лауреатів частини номінацій, а голова Комітету Шевченківської премії Юрій Макаров  незабаром подав у відставку.

У комітеті наголошують, що цьогорічні лауреати були обрані у легітимний спосіб з дотриманням чинного Положення. Однак відсутність відповідного указу президента може викликати як недовіру до самої Премії як інституції, так і як недовіру до Комітету як експертної спільноти.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі