До Києва з дводенними гастролями приїхали актори львівського Національного театру імені Марії Заньковецької, які на Великій сцені Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка показали виставу «Червона Рута» за п’єсою Наталки Ворожбит. Зрежисував постановку Максим Голенко. Фотокореспондент ZN.UA Василь Артюшенко показав фото з однієї із найочікуваніших театральних подій року.
У «Червоній Руті», як зазначили у Мінкульті, розкривається постать композитора Володимира Івасюка, чия творчість символізує цілу епоху. Мюзикл має майже біографічний характер. На сцені оживає історія 21-річного композитора, чию пісню «Червона Рута» люблять мільйони людей.
У виставі відобразили часи, коли Володимир Івасюк був на піку своєї популярності. Мюзикл розкриває і менш відомі аспекти життя композитора, такі як радянську цензуру та стеження. Вони були супутниками всього його творчого шляху.
«Його піснями радянська Україна стала жовто-синя – він закохував у її Карпатські гори, бистрі ріки, зоряні ночі. Він став спомином, нашою непоправною втратою... Чому ж сьогодні так сильно звучать його пісні? Код нації – кажуть одні. Невмирущий талант – кажуть другі. Геній української пісні. Це все так. А ще, прекрасною є його мрія юності – пошук загадкової гірської квітки щастя. Він вказав нам до неї дорогу – через щирість посмішки, тепло обіймів, вірність своїй українській землі», – зазначають у Національному театрі імені Марії Заньковецької.
Нагадаємо, сім років тому у Печерському районі Києва на Будинку звукозапису встановили меморіальний знак Володимиру Івасюку. Видатний український пісняр там творив разом зі своїми колегами.