Британський фальсифікатор назвав себе автором однієї з картин да Вінчі

Поділитися
Британський фальсифікатор назвав себе автором однієї з картин да Вінчі Фрагмент картини "Портрет юної нареченої" © Wikimedia commons
Шон Грінахальг приписує собі авторство картини "Портрет юної нареченої".

Британський фальсифікатор Шон Грінахальг заявив про те, що є автором картини "Портрет юної нареченої", авторство якої приписується Леонардо да Вінчі. Повідомлення про це було поширене виданням The Guardian.

Авторство Леонардо було встановлено Мартіном Кемпом, одним з найвідоміших знавців творчості да Вінчі і почесним професором історії мистецтв Оксфорда. У 2010 році він видав книгу "Портрет юної нареченої: історія нового шедевра Леонардо да Вінчі", висновки якої були підтримані іншими експертами.

Тепер же Грінахальг, який у 2007 році був засуджений за підробку інших художніх творів, заявив про те, що він є автором портрета, а натурницею для нього виступила працівниця супермаркету в Болтоні, з якою Грінхальг познайомився у 1970-х роках. За словами Гринхальга, він використовував фарби на основі природним чином зістарених пігментів.

Читайте також: Картина Уорхола "Чотири Мерилін" продана на аукціоні за 36 мільйонів доларів

Разом з тим, як передає The Guardian, матеріали, які використовувалися при написанні портрета, були виготовлені щонайменше 250 років тому, тобто за 250 років до передбачуваного написання Гринхальгом картини, але і набагато пізніше смерті да Вінчі. За версією видання, картина могла бути написана у 1650-х роках в якості імітації живопису да Вінчі.

Вперше картина "Портрет юної нареченої", авторство якої приписують Леонардо да Вінчі, отримала популярність у 1998 році, коли її продали з аукціону за більш ніж 20 тисяч доларів. Спочатку було зазначено, що автором картини є невідомий німецький художник, який жив у XIX столітті.

Раніше повідомлялося про те, що під "Чорним квадратом" Казимира Малевича була знайдена друга картина. За відомостями співробітників Третьяковської галереї, під картиною Малевича знаходяться два кольорові зображення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі