Більше половини українців відкладають гроші на «чорний день»
14 сiчня, 2011, 12:26
Поділитися
Згідно з результатами дослідження фінансової грамотності та обізнаності в Україні 27% українців взагалі не роблять жодних заощаджень, а тих сімей, які практикують заощадження доходів, відкладають гроші на "чорний день" - 58%.Згідно з результатами дослідження фінансової грамотності та обізнаності в Україні 27% українців взагалі не роблять жодних заощаджень, а тих сімей, які практикують заощадження доходів, відкладають гроші на "чорний день" - 58%.Серед інших причин, які відзначили респонденти, пояснюючи практику заощадження доходів, вони вказали підняття свого життєвого рівня у майбутньому - 25%, бути незалежним і мати можливість робити вибір - 17%, а також бажання залишити гроші своїм нащадкам.
Водночас лише 14% респондентів відзначили, що у них на кінець місяця залишаються кошти на заощадження після сплати всіх витрат. Але ці кошти вони головним чином не несуть до фінансових установ, а залишають у себе в готівковій формі, таких 49%.
«Схильність до збереження коштів у готівковій формі підтверджує загальну відстороненість споживачів від послуг фінансових установ та про низьку довіру до таких установ. Зокрема, звичка зберігати гроші під «матрацом» є результатом «радянського досвіду», - зазначила заступник директора з методології Надія Пірон.
Вона додала, що залишати вільні кошти у готівці схильні на Півдні - 59%, у той час, як витрачати їх на споживчі товари характерно для жителів Центрального, Північного та Східного регіонів (відповідно 34%, 35%, 31%), а класти залишкові кошти на рахунок найбільш характерно для Західного регіону (14%).