Український арт-дилер перебуває під вартою у Франції за крадіжку робіт кількох майстрів живопису, скоєну у Франції у 2017-2018 роках, зокрема Le Port de La Rochelle і однієї з Робіт Ренуара. Обвинувачений категорично заперечував це на початку судового засідання, пише місцеве видання Sud Ouest.
Саме викрадення в травні 2018 року картини французького імпресіоніста Поля Сіньяка «Порт де ля Рошель» з Музею образотворчих мистецтв Нансі дозволило встановити 64-річного Вадима Гужву. Знайдена у квітні 2019 року в Україні, вдома у спільника, картина була повернута до музею Ненсі у вересні 2021 року.
«Я не розумію, яке я маю до всього цього відношення, у вас немає доказів того, що ви говорите», — захопився Вадим Гужва на відкритті судового засідання у понеділок, 30 січня, вранці перед СММР ( Jirs) з Нансі, коли його допитували.
Слідство дозволило встановити особи чотирьох осіб, підозрюваних у викраденні кількох картин, з обтяжуючими обставинами: картини культурними цінностями.
"Співробітники музею були приголомшені, виявивши порожню раму на стіні після того, як троє людей зняли полотно різаком, згорнули його та вийшли з музею, заховавши його під плащем, який був одягнений на одного з них", - деталізує інцидент за участі українських арт-дилерів The Guardian.
Якщо Вадим Гужва на лаві підсудних один, то його спільники, оголошені в міжнародний розшук, заарештовані в Україні, де переслідуються за іншими фактами.
Його адвокат Саміра Будіба сказала газеті Le Parisien: «Його немає на плівці з камер спостереження. Все, що ви бачите, це три людини, яких неможливо ідентифікувати. Усе відео показує час, коли картину вкрали, але це все. Його звинувачують у крадіжці картини у Франції, що дивно. Не вдаючись у російсько-український конфлікт, він каже, що це змова».
Крім роботи Сіньяка, Вадима Гужву звинувачують у ще за п'яти крадіжках: старовинної унікальної книги, складеної з 12 гуашей російських художників, скоєної в аукціонному домі Друо; Ренуара, викраденого з аукціонного дому Saint-Germain en Laye, і Джорджіо Де Кіріко з музею Фабрега в Безьє; і дві картини, викрадені з аукціонного дому Шато де Версаль, Ежена Будена та Ежена Гальєна-Лалу.