Прохання про те, щоб підняти передавач, надійшло до суду незабаром після того, як уряди США і Великої Британії уклали угоду про захист уламків "Титаніка". Згідно з цим договором, уряди двох країн зможуть видавати або відмовляти у видачі дозволів на відвідування місця катастрофи і вивіз звідти артефактів.
Експерт з "Титаніка" Паркс Стівенсон стверджує, що рубка, яка розташовується над "тихою кабіною", де знаходиться передавач, руйнується з 2005 року. За його словами, існує ймовірність, що незабаром вона впаде, "потенційно назавжди поховавши найвідоміше в історії радіо".
Намір отримати якісь артефакти з "Титаніка" викликав хвилю критики в минулому. Головним чином, проти цього виступали ті, хто пережив катастрофу. Попередні експедиції піднімали з дна те, що було знайдено в уламках корабля, розсипаних навколо нього. Критики цієї ідеї вважають, що корабель потрібно залишити в спокої, віддавши данину поваги 1500 людям, які покояться на дні разом з ним.
У RMS Titanic Inc. ж називають свій намір місією з порятунку важливого артефакту перш, ніж "стане занадто пізно". "Це не якийсь Троянський кінь, за допомогою якого ми хочемо почати грабувати скрині, повні діамантів, що залишилися на місці аварії. Це акуратна, хірургічна операція з порятунку історично важливого артефакту, який зможе розповісти майбутнім поколінням про історію "Титаніка"", - заявив президент компанії Бреттон Ханчак.
Саме з цього передавача 15 квітня 1912 року був відправлений перший сигнал про те, що "Титанк" зіткнувся з айсбергом, а також всі наступні, які описували те, що відбувалося на борту до моменту, як корабель повністю пішов під воду.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Як повідомлялося, наприкінці минулого року фахівці отримали доступ до уламків "Титаніка", похованих на дні Атлантичного океану. Фахівці компанії Atlantic Productions оглянули корпус пароплава і прийшли до висновку, що судно після більш ніж століття під водою знаходиться в жалюгідному стані.