Ангели, архангели, серафими, херувими, Купідон, як тільки не називають цих крилатих створінь, які існують поруч з людиною в невидимому нашому оку світі. Сьогодні вони стали героями цілої виставки "Ангели", доводячи, що все що з ними пов'язано, незвичайно серйозно.
Куратором унікального виставкового проекту виступив відомий музикант і галерист Павло Гудімов.
У Павла Гудімова відразу кілька творчих іпостасей, втім, є люди, які знають лише одну з них. Найвідоміша пов'язана з музикою. Гудімов - учасник золотого складу групи "Океан Ельзи". Так-так, того самого, який сформувався восени 1994 року, коли були записані перші головні хіти, дебютний альбом "Там, де нас нема", зіграні перші великі концерти. Павло Гудімов був гітаристом "Океану Ельзи" більше 10 років.
У 2005 році він пішов з колективу і зайнявся персональної музичною кар'єрою, втім, кілька разів ще грав в "золотому складі" ОЕ - на легендарному концерті на Майдані в 2013 році і в 2014-му, на ювілейному концерті в честь 20-річчя гурту.
Інша сфера його інтересів не менше варта уваги. Павло Гудімов - колекціонер і галерист (володіє арт-центром "Я-Галерея"), але головне - один з кращих в країні кураторів сучасного мистецтва.
Однак свою мрію - виставку "Ангели", - він організував у рідному Львові, з одного боку тому, що вдома і стіни допомагають, а з іншого, тому, що одним із співорганізаторів виставки стала Львівська національна галерея мистецтв ім. Бориса Возницького, яка надала для експозиції левову частку експонатів. амисел виставки про ангелів Павло Гудімов виношував довгі десять років. Відправною точкою для проекту стала одна картинка. "Пам'ятаю, я заїхав в гості до матері і взяв у неї книжку - це був скандинавський містичний фікшен про ангелів, - говорить Павло. - Книжка мене зачепила, і я почав досліджувати, хто і як ілюстрував цю тему".
Відразу ангели куратору не піддалися. "Почавши занурюватися в цю тему, я швидко зрозумів, наскільки вона складна, об'ємна і трудомістка і наскільки мені не вистачає ні власного досвіду, ні довіри колег, щоб реалізувати її так, як мені хотілося. Був необхідний величезний ресурс, участь експертів, кураторської групи і бюджет ", - згадує Гудімов. Тоді він на час відклав ідею "ангельської" виставки, але продовжував вивчати щось пов'язане з нею, збирав матеріали, спілкувався на цю тему з колегами-музейниками, в тому числі з легендарним Борисом Возницьким, нині покійним колишнім директором Львівської національної галереї, що носить його ім'я. І, як це буває, накопичений матеріал, обговорення і розмови не пропали даром: три роки тому все склалося, Павло почав роботу над виставкою. "Якщо чесно, зараз я думаю, що добре, що" Ангели "не здійснено раніше - реалізація" в півмірки "була б згубна для подібного проекту", - упевнений він.
Але сама, напевно, найцікавіша частина - пошуки творів. В ході підготовки проекту близько сотні робіт, серед яких графіка Дюрера і Шонгауера, що жили 500 років тому, Марка Шагала, закупили спеціально для проекту, оскільки необхідного матеріалу в Україні не було ні в архівах, ні в музеях. Роботи шукали довго і скрупульозно: щось купували в поїздках по Європі, щось знайшлося на аукціонах, дещо купили і відреставрували самостійно.
Є перлини кистей Дюрера, Врубеля, Шагала і Мурашко, є дивовижні старовинні гуцульські ікони, а є товстенькі Амурчиків Франсуа Буше (до слова, на виставці це найдорожчий експонат, не дивлячись на те, що це зовсім не картина, а елемент палацового декору) . Є сині та червоні ангели на картині Жана Фуке, що приїхали з Антверпена і є Фентезійні цифрові ангели Пітера Морбахера.
На виставці можна побачити не тільки предмети мистецтва і археології, але і артефакти масової культури, кіно, музики та інших видів мистецтва. "Ангели" стали відмінним прикладом поки що нової для України моделі масштабного тематичного проекту, для якого об'єднуються фахівці з різних областей, серйозні бюджети і сили багатьох культурних гравців. Це глибоке дослідження, але завдяки відходу від стандартного "музейного набору" і сучасної різнопланової експозиції, виставка не виглядає ні нудною, ні громіздкою - в ній багато маленьких історій всередині головного оповідання, є місце і для несподіваних відкриттів, і для роздумів.
Коли в Україні з'являється проект такого масштабу, перше питання: чи покажуть його в інших містах? Павло Гудімов на цей рахунок категоричний. "Багато мене питають, повеземо ми" Ангелів "до Києва. Ні, це виставка, зроблена спеціально для Львова, вона існує в форматі" тут і зараз ". Є музейна традиція: якщо хочеш поїхати на Брейгеля до Відня, то їдеш - Брейгель до тебе не приїде. І це правильно ".
Виставка "Ангели" триватиме до 22 вересня в на двох локаціях у Львові: в Музеї Пінзеля і в Палаці Лозинського.