14 травня Україна відзначатиме 150-річчя з дня народження видатного українського письменника-новеліста Василя Стефаника (1871-1936). Згідно урядових рішень, цей знаковий ювілей відзначається в Україні на державному рівні.
Саме 14 травня, в день народження письменника, знаменитий Івано-Франківський Національний драматичний театр імені Івана Франка зіграє свою легендарну виставу "Вона-Земля" (за творами письменника) у рідному обійсті Стефаника в Русові Снятинського району Івано-Франківськ області.
У Русові функціонує літературно-меморіальний музей Василя Стефаника. Ще 1910 року Стефаник розпочав на цьому місці у рідному Русові розбудову власного великого будинку з чотирьох великих кімнат та з бляшаним дахом.
Стефаника дослідники називають геніальним майстром української прози. Літературну діяльність він розпочав 1897 року, коли в одній з газет були надруковані його твори. Серед прозових шедеврів Стефаника: "Камінний хрест" , "Новина" , "Кленові листки", "Синя книжечка", інші.
Трагічні події Першої світової війни дали новий потужний імпульс творчим пошукам письменника. З 1916 року автор пише низку творів, просякнутих гіркотою та трагізмом війни: "Діточа пригода" , "Марія", "Сини" , "Вона - Земля".
Саме твори цього авторського "воєнного" періоду і стали основою для вистави "Вона - Земля" Франківського Національного драмтеатру (режисер Ростислав Держипільський). На головні ролі режисер запросив знаменитих акторів зі Львова - Олега Цьону та Наталію Половинку.
На думку театрального критика Олега Вергеліса, це одна з найпотужніших вистав знаменитого театру, що передбачає оригінальне філософське сценографічне рішення, мотиви авторської сповідальності режисера та потужні громадянські імпульси, враховуючи, що події Першої світової війни у творах Стефаника гостро і болюче римуються з нашими сучасними воєнними катаклізми на Сході України.
Виставу "Вона - Земля" зіграють в садибі Стефаника у Русові, попередньо обладнавши сценічний простір та місця для глядачів. Вистава "Вона - Земля" увійшла в низку авторських вистав Держипільського, за які режисер 2019 року був відзначений Національною Шевченківською премією.