У самому центрі Миколаєва в городищі «Дикий Сад» археологи розкопали храмове приміщення, — повідомляє «Інтерфакс-Україна».
На цьому місці десь близько 3 тис. 200 років тому існувало укріплене поселення, одне з небагатьох, що збереглися з часу перехідного періоду від бронзового до залізного віку. Розташування на території сучасного міста ще більше збільшує його наукове значення, вважають працівники Національної академії наук.
За словами начальника археологічної експедиції Кирила Горбенка, вдалося виявити кілька, очевидно, ритуальних ям, у яких знаходилися кам’яні стели у формі людини, а також горщики з залишками їжі, яку, вочевидь, використовували для якихось ритуалів. У той час в раціоні жителів городища була в основному риба — знайдені кістки сомів завдовжки до 6 м.
«Поховання виконувало функцію своєрідного оберега. Стіна мала стояти не лише завдяки розчину, а також і духу. Можливо, мали на увазі дух ріки, який оберігав стіну від руйнації», — сказав К.Горбенко.
Також виявлено місце зі слідами вогнища — могли спалювати жертовні трупи тварин і людей. На думку дослідників, вся обстановка свідчить про культ поклоніння небесним богам і земним героям.
Перші розкопки на місці городища були здійснені ще 1927 року. Нині ця територія попросту завалюється сміттям, і археологи побоюються, що їхні знахідки можуть знищити.
Члени археологічної експедиції вважають, що городище «Дикий Сад» приховує у собі ще безліч сенсацій навіть світового рівня.