Стратегічні питання взаємодії в газовій сфері, поглиблення кооперації в промисловості та спрощення порядку перетину кордону громадянами Росії й України буде обговорено в п'ятницю в ході четвертого засідання російсько-української міждержавної комісії на найвищому рівні. Це буде вже десята у поточному році зустріч Дмитра Медведєва і Віктора Януковича, яка відбудеться в підмосковній резиденції російського президента в Горках. Як повідомив помічник президента РФ Сергій Приходько, перед засіданням комісії лідери РФ і України проведуть перемови у вузькому складі. За словами Приходька, в ході бесіди президенти приділять основну увагу питанням подальшого розвитку торговельно-економічного співробітництва.
Він зазначив, що спостерігаємо «пожвавлення товарообігу з України, який у січні-вересні поточного року збільшився майже на 75T у порівнянні з відповідним періодом минулого року і становив більше $ 2,5 мільярдів».
«Зростання російсько-українського товарообігу випереджає навіть темпи зростання зовнішньої торгівлі Росії в цілому», - констатував представник Кремля.
Потім у ході засідання міждержавної комісії Медведєв і Янукович заслухають доповіді керівників профільних міністерств і відомств Росії й України про стан і перспективи двосторонньої співпраці в таких сферах, як інвестиційна взаємодія, енергетика, зокрема, атомна, космос, авіабудування, транспорт, гуманітарна взаємодія.
Як повідомив Приходько, йтиметься, зокрема, про створення спільних підприємств у галузі літакобудування.
«В умовах гострої конкуренції на світових ринках об'єднання підприємств двох країн з їхнім науковим і виробничим потенціалом дуже перспективно», - зазначив представник Кремля.
Він також заявив, що великий інтерес для Росії й України представляє проект будівництва транспортного переходу через Керченську протоку. Сергій Приходько нагадав, що на цей час завершують роботу над техніко-економічним обґрунтуванням проекту.
Помічник президента РФ особливо відзначив серйозний поступ у співпраці РФ з Україною в атомній енергетиці.
«Важливим результатом стало укладання угоди на поставку, починаючи з 2011 року, ядерного палива для АЕС України та підписання угоди про співпрацю в будівництві 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької атомної станції», - сказав Приходько.
Крім того, за його словами, останнім часом активізувалося військово-технічне співробітництво Росії й України.
Говорячи про міжрегіональну співпрацю, представник Кремля повідомив, що в цій сфері особливу увагу буде приділено спрощенню порядку перетину держкордону громадянами Росії та Україні.
«Саме за активної підтримки російських губернаторів і керівників українських регіонів вдалося підстьобнути перемови щодо спрощення порядку перетину кордону не лише для жителів прикордонних територій, а й для всіх громадян двох країн», - зазначив представник Кремля.
Помічник президента констатував, що «висока інтенсивність політичного діалогу на найвищому рівні між РФ і Україною супроводжується сьогодні помітним просуванням у всіх без винятку галузях співробітництва - економічній, договірно-правовій, гуманітарній, культурній, науково-технічній».
Приходько повідомив, що за підсумками засідання міждержавної комісії заплановано підписати низку документів, зокрема, протокол про внесення змін і доповнень до міжурядової угоди про співробітництво в галузі дослідження і використання космічного простору в мирних цілях.
Готують також меморандум про взаєморозуміння між міністерствами транспорту Росії й України та Зовнішекономбанком про організацію будівництва транспортного переходу через Керченську протоку.
Крім того, у списку документів до підписання - угода між Мінсільгоспом РФ і Міністерством аграрної політики України про співробітництво в галузі випробування й охорони прав на сорти рослин; план взаємодії між МЗС двох країн на 2011 рік і підсумковий протокол міждержавної комісії, що містить конкретні завдання щодо подальшого розвитку російсько-українського співробітництва.
Планують, що в засіданні міждержавної комісії візьмуть участь провідні міністри двох країн. Зокрема, з російського боку на саміті будуть присутні глава МЗС РФ Сергій Лавров, перший віце-прем'єр Ігор Шувалов, міністр оборони Анатолій Сердюков, міністр культури Олександр Авдєєв, міністр транспорту Ігор Левітін, глава МЕР Ельвіра Набіулліна, міністр освіти і науки Андрій Фурсенко, керівник адміністрації президента РФ Сергій Наришкін, який готував засідання комісії. Також на засідання запрошені керівники Роскосмосу, Федеральної митної служби, ФМС, Прикордонної служби, глава Зовнішекономбанку Володимир Дмитрієв і глава «Газпрому» Олексій Міллер.За матеріалами Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку