Wikileaks: США викрили Україну в продажі зброї Південному Судану
14 сiчня, 2011, 12:26
Поділитися
США вважають, що Україна везла зброю до Південного Судану на судні Фаїна, яке було захоплено піратами у 2008 році. Про це йдеться в депеші від 11 вересня 2009 року, складеному за результатами зустрічі заступника першого помічника Держсекретаря США Вана Діпена з українською стороною, текст якого наводить Wikileaks.США вважають, що Україна везла зброю до Південного Судану на судні Фаїна, яке було захоплено піратами у 2008 році. Про це йдеться в депеші від 11 вересня 2009 року, складеному за результатами зустрічі заступника першого помічника Держсекретаря США Вана Діпена з українською стороною, текст якого наводить Wikileaks.Як відомо, Україна завжди заперечувала будь-які звинувачення у продажу зброї Південному Судану, який США вважають терористичною країною.
По тексту документа, американський урядовець Діпен зустрічався із заступником гендиректора «Укрспецекспорту» Валерієм Лисенком та директором департаменту контролю над озброєнням та військово-технічного співробітництва МЗС Олександром Никоненком.
У документі наголошується, що під час розмови з Лисенком, який заперечував звинувачення про продаж зброї Судану Діпен «був змушений» показати зображення із супутника.
Вони свідчили, що "танки Т-72 були вивантажені в Кенії, транспортовані до відстійників на залізниці для подальшого перевезення, і остаточно до Південного Судану".
«Ця інформація викликала в української сторони збентеження», - додається в документі.
Після цього Діпен додав, що кожна країна має суверенне право на експортну політику, але «неправда - це не те, чого США могли очікувати від стратегічного партнера».
У свою чергу Лисенко повідомив, що Україна вивчить цю інформацію, і знову підкреслив, що Україна має стосунки лише з Кенією, а з Південним Суданом ніяких відносин не було.
Водночас він додав, що Україна не може нести відповідальність за дії третьої країни.
Як відомо, судно Фаїна з танками на борту було захоплено у вересні 2008 року. У жовтні 2008 року з'явилася інформація про те, що зброя призначена для Південного Судану, хоча Україна наполягала, що зброя для Кенії.