За словами Джона Каррена, керівника American Registry for Internet Numbers (ARIN), наявного адресного простору інтернет-протоколу IPv4 залишилося менше ніж на рік, після чого в інтернеті просто буде неможливо зареєструвати нові проекти з виділеними IP-адресами. За словами Джона Каррена, керівника American Registry for Internet Numbers (ARIN), наявного адресного простору інтернет-протоколу IPv4 залишилося менше ніж на рік, після чого в інтернеті просто буде неможливо зареєструвати нові проекти з виділеними IP-адресами. Для рядових споживачів це, швидше за все, якийсь час не буде суттєвою проблемою, а от для промислових користувачів та інтернет-провайдерів дана ситуація буде мати значно більше значення, оскільки провайдери не зможуть розширити власні адресні простори, компанії не зможуть розмістити нові сервери і т д.
Голова ARIN каже, що серед всього адресного простору IPv4 вільними залишилися менше 6% адрес. З урахуванням сучасних темпів реєстрації, цього ресурсу вистачить приблизно на 10-12 місяців. Вихід із даної ситуації Каррен вбачає у переході всього інтернет-співтовариства на нову версію інтернет-протоколу IPv6, що пропонує набагато більший адресний простір.
Однак переходити на IPv6 потрібно не окремими організаціями та сегментами, а цілими країнами та континентами. Можливо, телекомунікаційним регуляторам країн слід законодавчо зобов'язати провайдерів переходити на IPv6, погрожуючи "порушникам" відкликанням ліцензії, упевнений він.
"Розгортання IPv6 - це щось, із чим нам тільки належить зіткнутися. Однак переходити на цю платформу потрібно якомога швидше", - говорить він.
Нагадаємо, що місяцем раніше розробник протоколу TCP/IP Вінт Серф також закликав світову спільноту якнайшвидше впроваджувати IPv6, оскільки "заморозка" інтернету загрожує серйозними проблемами світовій економіці.
IPv4 використовує 32-бітові (чотирьохбайтові) адреси, що обмежують адресний простір 4 294 967 296 (232) можливими унікальними адресами. Нова версія протоколу IP покликана вирішити проблеми, з якими зіткнулася попередня версія (IPv4) при її використанні в Інтернеті, за рахунок використання довжини адреси 128 біт замість 32. У даний час протокол IPv6 вже використовується в декількох сотнях мереж по всьому світу (більше 3000 мереж на липень 2010), але поки що не отримав такого широкого розповсюдження в Інтернеті, як IPv4.
За прогнозами, після того, як адресний простір у IPv4 закінчиться, два стека протоколів - IPv6 і IPv4 будуть використовуватися паралельно, із поступовим збільшенням частки трафіку IPv6 у порівнянні з IPv4. Така ситуація стане можливою через наявність величезної кількості пристроїв, у тому числі застарілих, що не підтримують IPv6 і потребують спеціального перетворення для роботи з пристроями, що використовують тільки IPv6.
Пропагандисти IPv6 стверджують, що новий протокол забезпечує 5·1028 адрес на кожного жителя Землі. Це не так - настільки величезний адресний простір існує заради ієрархічності адрес (це спрощує маршрутизацію) і значна його частина в принципі не буде задіяна.