У партії прем'єр-міністра Наото Кана, яка править в уряді, на тлі виборів до місцевих рад, що проходять в Японії, наростає занепокоєння з приводу нездатності Японії уникнути ядерної кризи.
Інженери, які продовжують роботу на пошкоджених реакторах АЕС «Фукусіма-1» заявили, що вже сьогодні вони зможуть повністю відновити систему охолодження, поломка якої призвела до перегріву паливних стрижнів. Також вони сподіваються зупинити потрапляння радіоактивної води з реакторів в океан.
Дотепер уряд Японії відмовлявся розширити зону евакуації. Після того, як Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) і такі країни, як США та Австралія закликали своїх громадян триматися на відстані 80 км від аварійної АЕС, уряд Японії прийняв рішення розширити зону евакуації на 30 км.
Під час виборів, японські виборці висловили невдоволення бездіяльністю уряду в боротьбі з ядерною і гуманітарною кризою.
Напередодні, Н.Кан заявляв, що якщо тиск на його уряд посилиться, він буде змушений піти у відставку.
Нагадаємо, після руйнівного землетрусу 11 березня і цунамі на АЕС «Фукусіма-1» відмовила система охолодження, і на об'єкті було введено режим НС.
Згодом на декількох енергоблоках країни відбулися вибухи, що призвело до викиду радіоактивних елементів в атмосферу. Влада евакуювала людей із 20-кілометрової зони навколо АЕС. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення у низці районів Японії радіоактивних елементів у повітрі, морській та питній воді і в продуктах харчування.
Пізніше відбулося кілька десятків повторних землетрусів магнітудою від 4,7 до 6,0 і вище.
За оцінками японського уряду, збитки від руйнівного землетрусу і цунамі 11 березня складуть до 25 трлн єн (309 млрд дол.)
За матеріалами РБК-Украина