Отруйні відходи з хімзаводів Лисичанська, Рубіжного та Сєвєродонецька, потрапляючи в р.Сіверський Донець, отруюють жителів прикордонних районів Росії.Отруйні відходи з хімзаводів Лисичанська, Рубіжного та Сєвєродонецька, потрапляючи в р.Сіверський Донець, отруюють жителів прикордонних районів Росії.За висновками міжнародних незалежних екологів з фонду «Blaksmith Institute», що проводять глобальну інвентаризацію забруднених територій в усьому світі, хімічні підприємства Луганщини забруднюють не тільки прикордонну територію України, але й РФ.
Шкідливі відходи хімвиробництва (фенол, аміак, азот і марганець) потрапляючи в річку Сіверський донець, яка є одним з головних джерел прісної води в Луганській області, розносить їх далеко за межі України.
При цьому, два села, що знаходяться в санітарній зоні Лисичанського нафтопереробного заводу, вже давно потребують відселення.
«Люди в цій місцевості взагалі не можуть пити воду, у ній навіть не можна митися», - відзначає представник фонду «Blaksmith Institute» Сергій Шапаренко.
За словами Шапаренка, зараз фонд вивчає можливість фінансування дослідження хімвідходами, що накопичилися у регіоні, а також можливість придбання озонатора для води.
Більше того, через шкідливі відходи з хімзаводів Луганщини Україна опинилася в «глухому куті»: аби виконати всі екологічні норми, доведеться зупиняти роботу даних підприємств. А це матиме наслідки для всієї економіки України.
Відзначимо, що в Лисичанську, Рубіжному, Сєвєродонецьку, де працюють 8 хімічних підприємств, у 2-3 рази вища смертність серед населення у порівнянні із середнім рівнем на Луганщині.