Орбан зазначив, що головне гасло угорського головування - "сильна Європа". "Європа повинна залишитися об'єднаною, а для єдності потрібна сила", - зазначив він.
Глава угорського уряду бачить головний виклик цій єдності в економічній кризі. За його словами, Євросоюзу потрібно "знайти місце в новій економіці". Він висловив переконання, що всі держави ЄС, разом з Угорщиною, зможуть домогтися успіху, якщо зуміють протистояти глобальним викликам - демографічним, екологічним та іншим.
Сьогодні Євросоюз, на думку Орбана, послаблює "маса боргів, які висять над Європою". Він вважає, що єдиний спосіб боротьби з боргами - це робота і створення робочих місць.
Один з провідних принципів угорського головування - "обережна економіка". "Не можна споживати більше, ніж виробляєш, і залишати борги своїм дітям", - зазначив прем'єр Угорщини. Тому боротьба з безробіттям та економічне зростання є головними пріоритетами Угорщини в якості голови ЄС.
Важливими, на думку Орбана, залишаються зміцнення єдиного ринку і створення сприятливих умов для малих підприємств. Необхідно також докласти зусиль і в в енергетичній сфері.
Щодо розширення ЄС Орбан від імені Угорщини висловився за прийом Хорватії в союз, а також за вступ Румунії та Болгарії до Шенгенського простору.
Серед завдань угорського голови - інтеграція соціально слабких груп. Особливо важливим Орбан вважає інтеграцію ромів. За його словами, якщо не буде єдиного європейського підходу щодо цієї етнічної спільності, то вони продовжать кочовий спосіб життя, залишаючись у бідності і створюючи проблеми державам-членам.
Коментуючи виступ Орбана, голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу зазначив, що Євросоюз "здатний знайти рішення найбільш серйозних проблем". "Зайнятість - наша головна проблема", - повторив він услід за угорським прем'єром.
Серед інших пріоритетів глава Єврокомісії особливо виділив завдання в галузі енергетики: "сильна енергетична політика, ефективна енергетика, ефективний енергетичний ринок, енергетична безпека".
Представлення головуючого програми Угорщини в Європарламенті було загострене дискусією про новий закон щодо ЗМІ, який набув чинності 1 січня і що забезпечує контроль над пресою з боку правлячої партії "Фідес - Угорський громадянський союз", до якої належить глава уряду Орбан.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна