Учені: в Чорному морі залишилося лише три види риб

Поділитися
Через погіршення екологічної системи Чорного моря значно скорочується популяція цінних видів риб. Зараз там залишилися лише тюлька, шпрот і хамса. Про це заявив заступник директора Інституту біології південних морів з наукової роботи, доктор біологічних наук Юрій Токарев.
Через погіршення екологічної системи Чорного моря значно скорочується популяція цінних видів риб. Зараз там залишилися лише тюлька, шпрот і хамса. Про це заявив заступник директора Інституту біології південних морів з наукової роботи, доктор біологічних наук Юрій Токарев. «Ось до чого ми дійшли: тюлька, шпрот, хамса. Раніше були осетри, камбали, луфаря, кефалі. Це була основна риба. Скумбрії чорноморської немає. Хамса і шпрот становлять уже 90% запасів усієї риби, яка водиться в Чорному морі. Причина - перелов і варварське ставлення людини», - повідомив журналістам у Севастополі Токарев, посилаючись на результати нещодавньої експедиції, яку провели науковці ІНБПМ у Чорному морі з вивчення екосистеми. За його словами, «донними тралами варварськи взбаламучується і нищиться все, що є на дні, де мешкають донні види риб, і та ж сама камбала, якій ніде нереститися, знищується її місце проживання». За останні 25 років, за словами еколога, вчені інституту вперше зробили комплексну зйомку всього шельфу від північно-західної частини Чорного моря до Керченської протоки. «У північно-західній частині було оцінено стан філофорного поля Зернова - ділянки густо вкриті червоною водорістю філофора. Це було постійне проживання філофори, вона була висотою до 70 сантиметрів на величезній площі близько 10000 гектарів, але тепер стала гинути», - сказав Токарев. За словами доктора біологічних наук, з 2008 року філофорне поле Зернова оголошено державним заповідником. «Але тепер можна сказати, що ми запізнилися років на 10-15 з прийняттям цього рішення. Треба було одразу, на початку 90-х років бити на сполох і зробити цей крок», - констатував він. «Біля філофори мешкали ракоподібні, певні види риб. Якщо цього немає, то немає і цих популяцій дуже важливих спільнот. Мало того, ми звернули увагу, як погано стала себе почувати там мідія й інші молюски», - доповнив учений. Причина такої ситуації, як уважає представник ІНБПМ, полягає в тому, що в цій частині Чорного моря стали активно добувати газ і нафту, різко зросли вантажні потоки водного транспорту. На сьогодні там при глибинах 20-22 метри ходять судна з 70-80-100 тисячами тонн водотоннажності, гвинти яких скаламучують усі донні осади, і течія це розносить на досить велику відстань. Як результат прозорість води різко знизилася, сонячна радіація стала проходити набагато гірше, і філофора стала гинути. Дослідження вчених також показали загальне погіршення екосистеми, особливо в прибережній частині.

За матеріалами УНИАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі