У в'єтнамському ресторані виявлено новий вид ящірок

Поділитися
Герпетолог В'єтнамської академії науки і техніки Нго Ван Трі наткнувся на раніше невідому науці рептилію, що подається у складі однієї зі страв, в ресторанах провінції Баріа-Вунгтау, яка розташована на південному сході країни, у дельті Меконгу.
Герпетолог В'єтнамської академії науки і техніки Нго Ван Трі наткнувся на раніше невідому науці рептилію, що подається у складі однієї зі страв, в ресторанах провінції Баріа-Вунгтау, яка розташована на південному сході країни, у дельті Меконгу.Вчений надіслав фотографії своїм колегам - співробітникові Університету Ла-Сьєрра (США) Лі Грізмеру і його синові Джессу, докторанту Університету штату Канзас (США). Самці та самки роду Leiolepis (ящірки-метелики) мають чіткі колірні відмінності, а на фотографіях представники чоловічої статі помічені не були. Негайно вирушивши до провінції, вчені відловили майже сімдесят особин - всі вони виявилися самками. Leiolepis ngovantrii виявилася здатною до партеногенезу - самки цього виду можуть мати потомство шляхом клонування самих себе, не потребуючи самця. Від інших видів ящірки відрізнялися також збільшеними лусками на передніх кінцівках і тонкими кістяними пластинками під пальцями на задніх лапах. Ймовірно, це гібрид материнської та батьківської ліній двох споріднених видів - відомий феномен, що виникає у перехідних зонах між двома ареалами. Заповідник, в якому живе Leiolepis ngovantrii, і справді розташований між лісом і прибережними піщаними дюнами. Популяція виглядає досить численною, але деякі вчені вважають, що гібридні види із самого початку приречені на вимирання, бо не збільшують свою генетичну різноманітність з часом. Окрім того, генетичні зміни таких одностатевих видів виникають у результаті випадкових мутацій, здатних принести більше шкоди, ніж користі. З іншого боку, існує думка, що гібриди можуть мати гарні шанси на виживання у короткостроковій перспективі, бо вони часто володіють більшою генетичною різноманітністю у порівнянні з батьківськими видами. Наприклад, мули, що утворюються від схрещування коня і осла, стерильні, але дуже сильні та здорові.

За матеріалами Компьюленты

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі