Лісові пожежі вирують в Ульянівській, Пермській та Самарській областях РФ. В Ульяновській області ситуація з лісовими пожежами загострилася ще у вихідні, коли до місцевого управління МНС надійшло повідомлення стосовно чотирьох осередків займання у лісництві поблизу декількох сіл. Того ж дня МНС РФ відрапортував, що ситуація знаходиться під контролем, проте через сильний поривчастий вітер вогонь перейшов у верховий і перекинувся на сусідні ліси.У деяких місцях вогонь впритул підступав до населених пунктів, до небезпечної зони потрапили 16 тисяч осіб.
Перший віце-прем'єр уряду Ульяновської області Олександр Якунін повідомив, що "була загроза повністю втратити одразу кілька сіл". До вечора неділі пожежа охопила близько 50 гектарів лісу, а до вчорашнього дня - 57 гектарів. Спочатку вогонь гасили з одного вертольота Мі-8 МНС Татарстану і з літака Іл-76 з Москви. Напередодні на допомогу прибули літак Бе-200 і ще один вертоліт Мі-8 із Нижнього Новгорода.
У Пермі склалася практично та ж ситуація, що в серпні у Москві. Все місто оповите їдким смогом і гаром, видимість на дорогах напередодні не перевищувала 500 метрів. У міській адміністрації городянам порадили використовувати маски-респіратори і змочені водою марлеві пов'язки. Пермські лікарі рекомендували жителям закрити вікна квартир і по можливості якомога менше перебувати на вулицях. За даними місцевих ЗМІ, причиною займання стали торфовища у Краснокамському районі за 40 кілометрів від Пермі, які тліють кілька місяців, а останніми днями розгорілися особливо сильно. У липні і серпні через спекотну погоду в області Перм вже накривало смогом від торф'яних пожеж.
У Самарській області за останні дні були зафіксовані 15 лісових пожеж, причому лише суху траву співробітники МНС виїжджали гасити 70 разів. Так, значна пожежа сталася у Воскресенському дачному масиві Волзького району області, де горіли 33 дачі та суха трава загальною площею близько 10 гектарів. У селі Верхнє-Печерське Безенчуцького району спалахнули два приватних будинки. Пожежі тривають і в національному парку "Самарська лука". За словами його директора Олександра Губернаторова, за останні три дні в заповіднику сталося близько 20 загорянь загальною площею близько 20 гектарів.
Напередодні у Тольятті, який більше за всіх у Самарській області постраждав влітку від вогню, було знову оголошено найвищий п'ятий клас пожежонебезпеки. Таке рішення було прийнято на засіданні місцевого штабу з ліквідації наслідків НС. За словами головного консультанта управління державного лісового контролю та нагляду за тольяттінським лісництвом Андрія Брикіна, небезпека загорянь збережеться через суху погоду й надалі.
Загалом, за даними МНС, протягом доби у Росії виникли 120 осередків пожеж, 109 вдалося згасити. Лісові пожежі 21 вересня вирували на загальній площі 1591,4 гектара, у тому числі зафіксовано 4 осередки торф'яних пожеж. Із початку пожежонебезпечного періоду у 2010 році в МНС зафіксували 31493 осередка природних займань. Загальна площа пожеж становить більше, ніж 1,56 мільйона гектарів.За матеріалами Граней.ру, Коммерсанта
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку