У парламентах Великобританії, Німеччини, Канади, США та Естонії у річницю смерті адвоката Сергія Магнітського покажуть документальний фільм на згадку про нього.Адвокат британської компанії Hermitage Capital помер 16 листопада минулого року в московському слідчому ізоляторі, де він перебував за звинуваченням у несплаті податків. За офіційною версією, причина смерті - гостра серцева недостатність. Адвокати та колеги заявляють, що Магнітському не надали своєчасної медичної допомоги.
Вчора, на день російської міліції, слідчим, які займалися справою Магнітського, вручили державні нагороди РФ.
Нагадаємо, законопроект, спрямований на введення візових і економічних санкцій проти російських чиновників, причетних до смерті Магнітського, був внесений на розгляд Конгресу США 29 вересня. «Через майже рік після загибелі Сергія основні фігуранти цього злочину продовжують займати державні посади в Росії. Стало очевидним, що якщо ми хочемо домогтися хоч якоїсь справедливості у цій справі, ми повинні вжити своїх власних заходів у США», - заявив один з ініціаторів законопроекту, сенатор Бенджамін Кардін.
Згідно з початковою редакцією документа, законопроект вводить заборону на в'їзд на територію США і на здійснення фінансових операцій щодо трьох категорій осіб: осіб, відповідальних за ув'язнення Магнітського, порушення його прав і його загибель у СІЗО; осіб, причетних до розкрадання бюджетних коштів, сплачених у вигляді податків російськими компаніями фонду Hermitage, і причетних до незаконного заволодіння цими компаніями; осіб, які беруть участь у спробах приховати обставини незаконного арешту, катувань та загибелі Магнітського і приховати факт злочинного заволодіння компаніями фонду Hermitage та інших обставин здійснення розкрадання бюджетних коштів.
Законопроект вводить заборону на видачу віз і в'їзд цих осіб та членів їхніх сімей до США і анулює всі їхні діючі американські візи. Законопроект також заморожує їх активи і забороняє будь-які їхні операції з активами — що проводяться як ними особисто, так і через посередників. Заборона на фінансові операції поширюється на всі операції, які здійснюються на території США і підпадають під контроль і юрисдикцію США, включаючи всі закордонні відділення американських банків та інших фінансових організацій.
На початку жовтня російський МЗС звинуватив Конгрес США у спробі влаштувати «політичне шоу» зі справи Магнітського. Поведінку американських законодавців російські дипломати назвали «недостойною». Реакція МЗС надійшла після внесення до Конгресу законопроекту, що передбачає введення санкцій відносно російських чиновників, причетних до смерті Магнітського. У російському зовнішньополітичному відомстві ініціативу конгресменів назвали такою, що викликає подив і не відповідає нинішньому рівню взаємовідносин між США та Росією. На думку МЗС, вона також ставить під загрозу російсько-американську співпрацю у сферах боротьби зі злочинністю, тероризмом, наркотрафіком тощо.
Сергій Магнітський помер у слідчому ізоляторі 16 листопада 2009. Незадовго до смерті він розкрив факти масових розкрадань з російського бюджету на загальну суму 5,4 мільярда рублів, що були здійснені представниками силових відомств. Відразу після цього його звинуватили в ухилянні від сплати податків.За матеріалами Радіо Свобода
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку