Міністр повідомив, що позитивно ставиться до проекту заміни підручників нетбуками, рідерами та іншими електронними пристроями. «Єдине, що рідери не підходять з точки зору санітарних норм. Вони чорно-білі, і там така підкладка, яка дуже сильно псує очі. Доросла людина, у якого вже сформувалося очне яблуко і очний нерв, менш схильний до негативного впливу, а для дітей це небезпечно», - сказав він.
Ще одна цікава пропозиція надійшла до міністерства від компанії Microsoft. Воно стосується програмного забезпечення для нетбуків школярів. «Міністерство готує електронний контент: це не тільки підручники, а й допоміжна література, словники, задачники. Щоб ви могли в одному шкільному комп'ютері зібрати всі підручники з 2 по 11 клас плюс додаткові ресурси. Тут ми вже отримали цікаву пропозицію від Microsoft», - повідомив міністр.
«Ще хочу сказати, що навіть у найрозвиненіших країнах електронні підручники повністю не витіснили звичайні. Інша справа, що дітям не потрібно буде носити з собою важезні наплічники, підручник можна мати або вдома, або в класі. Електронний підручник разом з паперовим створює єдиний НМК - навчально-методичний комплекс. Наприклад, беремо підручник з фізики для 8 класу. Там досить короткі тексти, які просто відображають навчальну програму, що відповідає держстандартам. А якщо людина захоплюється предметом, він переходить в електронний формат і починає подорож по країні фізики або по країні хімії. І там приблизно в п'ять разів більший обсяг інформації», - поділився планами Д. Табачник.
За матеріалами «Сегодня»