Стрес-тести провалили тільки сім європейських банків з 91
14 сiчня, 2011, 10:47
Поділитися
Європейський Комітет з банківського регулювання (CEBS) оприлюднив сьогодні результати стрес-тестів, що охопили 91 найбільших європейських банків. Негативний результат показали тільки сім банків: п'ять іспанських - Banca Civica, Diada, Espiga, Unicaja і Unnim, один грецький, – Atebank і один німецький – інвестбанк Hypo Real Estate. Європейський Комітет з банківського регулювання (CEBS) оприлюднив сьогодні результати стрес-тестів, що охопили 91 найбільших європейських банків. Негативний результат показали тільки сім банків: п'ять іспанських - BancaCivica, Diada, Espiga, Unicaja і Unnim, один грецький, – Atebank і один німецький – інвестбанк HypoRealEstate.Згідно зі звітом CEBS, метою стрес-тестів була оцінка стійкості банківської системи ЄС у разі можливих несприятливих економічних сценаріях. Банки оцінювалися на здатність покривати збитки за можливих потрясінь на ринках, зокрема суверенних ринках. При цьому активи 91 банку складають 65% від європейської банківської системи.
CEBS розглядав два варіанти негативних сценаріїв. Перший передбачає другу хвилю рецесії з економічними умовами, схожими з тими, які спостерігалися під час краху американського інвестбанку Lehman Brothers восени 2008 р. Другий сценарій ще більш песимістичний: до рецесії додаються потрясіння на ринку європейських державних облігацій проблемних країн Єврозони – Греції, Португалії, Ірландії і Іспанії. При другому сценарії втрати 91 банку можуть скласти 258 млрд євро в 2010 році і 307 млрд євро в 2011 році.
Як неодноразово зазначали аналітики фінансового ринку, ідея стрес-тестів виникла після кризи на ринку держборгу Греції в кінці травня 2010 року, який спричинив недовіру до європейської фінансової системи в цілому, падінню курсу євро та істотному зниженню на світових фондових ринках. Криза в Європі змусила говорити і про «другу хвилю» кризи. У будь-якому випадку, після початку проблем в Європі, скептицизм стосовно відновлення світової економіки значно посилився. Передбачалося, що результати стрес-тестів зможуть заспокоїти світову інвестиційну спільноту.
Стрес-тести на вимогу Міжнародного валютного фонду в 2009 році проходили і українські банки, проте Національний банк не публікував їх дані.
За матеріалами CEBS
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК