США вимагають від Twitter дані про людей, пов'язаних з WikiLeaks
14 сiчня, 2011, 12:30
Поділитися
Міністерство юстиції США домоглося постанови суду, що зобов'язує сервіс мікроблогів Twitter передати владі всі наявні дані про людей, які пов'язані з сайтом WikiLeaks.
Міністерство юстиції США домоглося постанови суду, що зобов'язує сервіс мікроблогів Twitter передати владі всі наявні дані про людей, які пов'язані з сайтом WikiLeaks.Як випливає з документів федерального окружного суду в штаті Вірджинія, уряд запитує у Twitter імена користувачів , адреси, журнали підключень, номери телефонів і реквізити платежів для цілого ряду активістів, у тому числі засновника WikiLeaks Джуліана Ассандж і депутата парламенту Ісландії Біргітта Йонсдоттір.
Уряд США був вкрай роздратований витоком сотень тисяч секретних документів, що потрапили в розпорядження WikiLeaks, в тому числі дипломатичного листування.
Представники адміністрації говорили, що вони будуть намагатися знайти законні підстави для притягнення Ассандж до відповідальності.
За останньою інформацією, мін'юст США розглядає можливість притягнути Ассанджа до відповідальності як спільника рядового Бредлі Меннінга, який служив у військовій розвідці.
Меннінга називали головним джерелом витоку всіх конфіденційних документів, що потрапили на WikiLeaks. На даний час він заарештований і очікує військового трибуналу, йому загрожує до 52 років в'язниці.Вимоги до TwitterЯк випливає з постанови федерального суду Східного округу Вірджинії від 14 грудня 2010 року, прокуратура представила судді докази того, що Twitter має інформацію, що «має відношення і представляє інтерес для кримінального розслідування».
Початкова постанова зобов'язувала сервіс, що базується в Сан-Франциско, відповісти на запит у триденний строк і при цьому не розголошувати зміст запиту і навіть сам факт наявності розслідування.
Проте в середу суд звільнив Twitter від вимоги про нерозголошення цієї інформації і дозволив компанії оповістити своїх клієнтів про що надійшов запиті.
У суботу про вимоги американської влади написала ісландський парламентарій Біргітта Йонсдоттір у своєму мікроблозі.
Крім неї, мін'юст вимагає дані на Ассандж, Меннінга, голландського хакера Ропа Гонггрейпа і американського програміста Джейкоба Епплбаума. Останні двоє в минулому співпрацювали з WikiLeaks.
Влада вимагає видати їх адреси електронної пошти, записи про час і тривалості підключень до сервісу, IP-адреси, з яких фігуранти запиту заходили в Twitter, а також «кошти і джерела оплати».Реакція фігурантівАссандж, який намагається уникнути екстрадиції з Великобританії до Швеції, де його звинувачують у згвалтуванні двох жінок, порівняв дії мін'юсту США з методами поліцейських держав.
«Якщо б іранський уряд спробував примусово знайти таку інформацію у журналістів та активістів із зарубіжних країн, то всі правозахисні організації світу висловилися б про це», - сказав Ассандж.
Він зазначив, що запит був розсекречений «завдяки юридичним крокам Twitter.
Представники Twitter відмовилися прокоментувати слова Ассандж, зазначивши лише, що «щоб допомогти користувачам захищати свої права, ми дотримуємося політики оповіщення користувачів про запити на їх інформацію, що надходять від правоохоронних та інших державних органів, крім тих випадків, коли це не допускається законом».Ісландський депутатЗа словами Біргітта Йонсдоттір, Twitter повинен передати міністерству юстиції США всі її повідомлення з листопада 2009 року.
У Йонсдоттір є 10 днів на оскарження постанови американського суду, і вона має намір його оскаржити, йдеться в мікроблозі ісландського парламентарія. Вона також поскаржилася міністру юстиції Ісландії.
Завдяки Йонсдоттір Ісландія стала Меккою для журналістських розслідувань: з її подачі парламент прийняв закон про «Ісландської ініціативи для сучасних ЗМІ»
Також, за її словами, Йонсдоттір брала участь у підготовці до публікації на сайті WikiLeaks відеозапису, на якій видно, як американський військовий вертоліт стріляв по мирних жителях в Іраку.
Саме після цього секретного відеоматеріалу, знятого в 2007 році, до WikiLeaks в квітні прийшла всесвітня популярність.
За цим витоком послідувала публікація сотень тисяч військових документів з конфліктів в Іраку і Афганістані, а в даний час WikiLeaks продовжує публікувати відверте листування американських дипломатів.
Йонсдоттір, за деякими повідомленнями, залишила WikiLeaks в кінці минулого року через розбіжності з Ассандж: вона пропонувала йому не з'являтися на публіці і в ЗМІ до тих пір, поки його юридичні проблеми не вирішаться.
За матеріалами "Бі-Бі-Сі"
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК