Спекотна погода збережеться в Україні, окрім західних областей, до 20-х чисел серпня, повідомив у п'ятницю, 6 серпня, заступник начальника Укргідрометцентру Анатолій Прокопенко.
«Принаймні, до 18 серпня спека збережеться ... Погода - це річ досить мінлива і можливі зміни, хоча до 20-х чисел якихось особливих змін, за нашими розрахунками, ми не бачимо», - сказав Прокопенко.
Він додав, що особливо це стосується східної частини України. Прохолодніше буде на заході країни, де «час від часу місцями випадають невеликі опади».
Прокопенко повідомив, що і надалі в Україні, окрім західних областей, збережеться надзвичайно висока пожежна небезпека.
Така тенденція буде посилюватися, оскільки йде інтенсивне висихання трави. «Якщо до цього часу трава ще зеленіла, то йде надзвичайно інтенсивне її висихання. Через тиждень, у тому числі, я думаю, і в Києві, ми зелені побачимо надзвичайно мало - лише там, де поливають», - сказав він.
За словами Прокопенка, короткочасні дощі очікуються на Західній Україні, а також, можливо, у Житомирській, Вінницькій областях. «На решті території переважно без опадів», - підкреслив він.
У Гідрометцентрі прогнозують, що якщо і буде зниження температури в Україні, то ненадовго - на добу або менше. Прокопенко пояснив, що спекотна повітряна маса займає надзвичайно велику територію - практично до Архангельська, західного Сибіру, Казахстану. «Поки що немає перспектив цю спеку зрушити кудись», - сказав він. «Поки нічого втішного з приводу похолодання ми не бачимо», - підсумував заступник начальника Укргідрометцентру.
За попередню добу в Україні зафіксовано мінімум 64 лісових пожежі
Спекотна погода, що встановилася в Україні стала причиною лісових і торф'яних пожеж. Так, від лісових пожеж, зареєстрованих в Україні у четвер, 5 серпня, постраждало, як мінімум, 628 га, повідомив прес-секретар Державного комітету лісового господарства (Держкомлісгосп) Андрій Солімов.
За його словами, у лісах, що знаходяться у підпорядкуванні Держкомлісгоспу (приблизно 67% всіх лісів в Україні), у четвер виникло 50 лісових пожеж. Постраждала територія площею близько 75 га.
У лісах, що знаходяться у підпорядкуванні інших користувачів (ліси Міністерства оборони, Міністерства аграрної політики, ліси комунальної власності), які надали відомості Держкомлісгоспу, у четвер виникло 14 лісових пожеж. Постраждала територія площею близько 553 га.
Під Києвом тліють торфовища
У Київській області виявлено шість осередків пожеж на торфовищах, повідомив голова Київської обласної державної адміністрації Анатолій Присяжнюк під час засіданні комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій у п'ятницю, 6 серпня, в Києві.
«На сьогоднішній день є шість вогнищ тління, слава Богу, що немає відкритого вогню», - сказав Присяжнюк. Він додав, що загоряння виявлені у Бородянському, Іванківському, Києво-Святошинському та Васильківському районах області. За його словами, у даний час вже створені робочі групи, на місцях працюють бригади, які займаються гасінням торфовищ.
Водночас, губернатор додав, що не все робиться для того, щоб уникнути надзвичайних подій. Він нагадав про відповідну урядову телеграму, у якій є низка вимог для мінімізації пожежонебезпеки.
Звертаючись до голів районних адміністрацій і мерів міст області, Присяжнюк відзначив, що необхідно закликати людей не ходити до лісу, а також проводити роз'яснювальну роботу шляхом роздачі інформаційних листівок. «Організувати роз'яснювальну роботу, щоб жодна людина у лісі не з'явилася», - сказав Присяжнюк, звертаючись до підлеглих.
Губернатор також закликав місцеву владу всіляко сприяти співробітникам МНС, «оскільки пожежі - це не тільки проблеми рятувальників».
У Дніпропетровській області введено авіапатрулювання лісових масивів
У Дніпропетровській області з п'ятниці, 6 серпня, введено авіапатрулювання лісових масивів, заявив голова Дніпропетровської обласної державної адміністрації Олександр Вілкул у ході спільного засідання обласного штабу та обласної комісії з техноекологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Він зажадав від обласного управління лісового та мисливського господарства організувати патрулювання лісових масивів Новомосковського району, міст Дніпропетровська та Дніпродзержинська вертольотом із 5:30 до 20:30 щодня.
Також Вілкул дав доручення головам районних державних адміністрацій і мерів міст області, а також представникам МНС і МВС організувати роботу з перекриття в'їздів до лісу, і організувати для цього патрулювання вздовж лісових масивів, для чого залучити, у тому числі, співробітників ДАІ та внутрішні війська.
Розпорядженням голови області заборонено відвідування мешканцями області лісів, а також відкладено відкриття мисливського сезону на території області. «Кожен голова РДА головою відповідає за спалення стерні», - сказав Вілкул.
Також дано розпорядження про посилення охорони навколо складів з хімікатами, добривами і пально-мастильними матеріалами, які розташовані на території області.
Упродовж двох діб відповідні служби повинні перевірити всі автозаправні станції на предмет дотримання правил протипожежної безпеки. У кожному районі області губернатор зажадав створити групи швидкого реагування з відповідною транспортною технікою і запасами води. Окрім того, в області йде перевірка готовності евакопунктів та забезпечення їх медикаментами.
Причин для занепокоєння з приводу пожеж у Чорнобильській зоні немає
У той же час, як повідомив начальник департаменту зони відчуження Київської обласної державної адміністрації Сергій Вус, причин для занепокоєння з приводу ситуації з загоряннями у Чорнобильській зоні немає.
«На сьогоднішній день ніяких причин для занепокоєння у нас немає», - сказав Вус на засіданні у Київській обласній адміністрації у п'ятницю, коментуючи інформацію про пожежі у Зоні відчуження.
Від також додав, що у Чорнобильській зоні сьогодні «нормальне і стабільне положення», із другого по четверте серпня були зафіксовані два загоряння, проте вони відразу ж були локалізовані. Вус додав, що створено оперативний штаб, який безпосередньо контролює ситуацію у зоні відчуження, відбувається постійне чергування на вишках, регулярно патрулює ситуацію на території вертоліт, а також у два рази збільшено виїзд техніки для патрулювання території і для прокладки лісових просік.
«На сьогоднішній день не розумію стурбованості стосовно зони відчуження», - резюмував Вус.
За матеріалами «Інтерфакс-Україна»