Міністр сільського господарства РФ Олена Скринник у ході переговорів у Женеві гарантувала представникам США і 19 інших країн, що до 2012 року обсяг держпідтримки російського агропромислового комплексу не збільшиться, а у 2013-2017 роках скоротиться більш ніж удвічі.Міністр сільського господарства РФ Олена Скринник у ході переговорів у Женеві гарантувала представникам США і 19 інших країн, що до 2012 року обсяг держпідтримки російського агропромислового комплексу не збільшиться, а у 2013-2017 роках скоротиться більш ніж удвічі.Як пише "Коммерсант", таким чином уряд за дорученням президента Дмитра Медвєдєва розпочав зміни, що мають на меті привести РФ до членства у Світовій організації торгівлі.
Раніше Росія наполягала як мінімум на збереженні обсягу агросубсидій. Ідею розширення держпідтримки АПК активно лобіював в уряді попередній міністр сільського господарства Олексій Гордєєв. За його оцінками 2006 року, обмеження держучасті в сільгоспсекторі заради приєднання Росії до СОТ мало призвести до зниження частки Росії у світовому експорті з 1,3 до 1 відсотка при одночасному збільшенні частки імпорту з 1,9 до 2,3 відсотка і обійтися економіці Росії у 4 мільярди доларів.
Опонентами Гордєєва були міністр фінансів Олексій Кудрін, який заявляв про те, що збільшення частки держпідтримки суперечить основним принципам СОТ, і глава Мінекономіки Герман Греф, який радив Мінсільгоспу зайнятися агресивною підтримкою експорту. Тим не менше за підтримки Російського союзу промисловців і підприємців та Російського зернового союзу запропонований Гордєєвим для розширення держпідтримки агросектору законопроект "Про розвиток сільського господарства" став законом, а держпрограма розвитку АПК, у 2006 році відкинута урядом, згодом також була прийнята і стала продовженням аграрного нацпроекту .
За словами джерела, близького до переговорного процесу, у серпні 2010 року президент Дмитро Медвєдєв дав доручення уряду завершити всі переговори щодо СОТ у вересні. За даними іншого джерела, з делегацією США всі переговори зазначено завершити до 30 вересня 2010 року.
Можливо, активізація переговорів пов'язана з успіхами делегації Казахстану на переговорах стосовно СОТ зі США, пише газета. Вони пройшли 13-17 вересня у Вашингтоні. Казахстан веде їх, по суті, окремо від Росії та Білорусії, партнерів з Митного союзу. Союз ще на початку 2010 року планував вступати до СОТ як єдина структура, потім була декларована форма "скоординованого" вступу до СОТ країн окремо.