Рауль Кастро пообіцяв «оновити» економіку Куби

Поділитися
Кубинський лідер Рауль Кастро, виступаючи у неділю, 1 серпня, на відкритті чергової сесії парламенту, пообіцяв послабити контроль над приватним бізнесом, а також провести скорочення держапарату. Він пояснив, що мова про будь-які реформи не йде, просто влада, за його словами, має намір «оновити кубинську економічну модель».
Кубинський лідер Рауль Кастро, виступаючи у неділю, 1 серпня, на відкритті чергової сесії парламенту, пообіцяв послабити контроль над приватним бізнесом, а також провести скорочення держапарату. Він пояснив, що мова про будь-які реформи не йде, просто влада, за його словами, має намір «оновити кубинську економічну модель».Так, Рауль Кастро повідомив, що уряд полегшить отримання ліцензій індивідуальними підприємцями та наймання ними співробітників. Такий крок повинен допомогти у боротьбі з безробіттям. За словами Кастро, держава ліквідує існуючі заборони на видачу нових ліцензій індивідуальним підприємцям і зробить деякі виробництва більш ринковими. Мале підприємництво повинно розвантажити державний сектор (а це 95% економіки) і створити робочі місця для мільйона осіб, звільнення яких у держсекторі очікується упродовж найближчих п'яти років. У свою чергу міністр економіки Марино Мурільо з цього приводу повідомив, вже кілька державних перукарень були передані їхнім працівникам. Перукарям дозволили самостійно призначати ціни на свої послуги, а натомість вони будуть виплачувати державі орендну плату. При цьому Мурільо підкреслив, що послаблення малому бізнесу не означають відходу від політики регульованої економіки. Востаннє уряд Куби здійснював подібні послаблення для приватних підприємців на початку 1990-х років, коли розпався СРСР. Тоді багатьом бажаючим були видані ліцензії, однак згодом їх не продовжили. Як відзначають експерти, в останні два роки Куба зіткнулася з нестачею коштів. У зв'язку з кризою було різко скорочено імпорт, заморожені рахунки іноземних інвесторів у кубинських банках, призупинені виплати за деякими державними програмами. Причиною браку державних коштів стало падіння світових цін на нікель, що є основною статтею кубинського експорту, а також скорочення кількості туристів. Рауль Кастро, якому зараз 79 років, де-факто прийняв керівництво країною у свого старшого Фіделя у 2006 році, а формально президентом став у 2008-му. У своїй промові перед депутатами кубинського парламенту він попередив, що службовцям держсектору, продуктивність праці яких залишає бажати кращого, доведеться шукати іншу роботу. «Ми повинні назавжди покласти край уявленню про те, що Куба - це єдина країна у світі, де ти можеш жити, не працюючи», - заявив президент. При цьому він спростував припущення, що з'явилися в західній пресі про те, що Гавана планує економічні реформи, засновані на «капіталістичних рецептах». Окрім того, Рауль підкреслив, що у лавах Комуністичної партії немає жодних розбіжностей з приводу швидкості та глибини змін, підкресливши: єдність революції сьогодні «сильніша, ніж коли б то не було». «Як би не було боляче ворогам, наша єдність сьогодні міцніша, ніж будь-коли, і це не продукт фальшивої одноголосності або опортуністичного вдавання, - відзначив він. - Єдність живить найширша соціалістична демократія, широка дискусія з народом з усіх питань, якими б делікатними вони не були».

За матеріалами: CNN, BFM, Бі-бі-сі

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі