У середу, 7 липня, Верховна Рада не підтримала проект постанови про звільнення Юрія Бойка із посади міністра з питань палива і енергетики, який раніше внесла опозиція. Окрім того, депутати не прийняли проект постанови до президента Віктора Януковича про направлення до парламенту подання щодо звільнення голови СБУ Валерія Хорошковського.За ухвалення проекту постанови (№ 6655) про звільнення Юрія Бойка із посади керівника Мінпаливенерго, який був внесений членом фракції НУ-НС Романом Зваричем, проголосували лише 157 депутатів з 431 зареєстрованих. «За» голосували 122 бютівця і 35 депутатів від НУ-НС.
Регіонали, комуністи, Блок Литвина не брали участі у голосуванні.
Після голосування Роман Зварич наголосив, що якщо очолювана ним тимчасова слідча комісія парламенту встановить, що дійсно є склад злочину у діях посадових осіб, завдяки яким стало можливим вирішення Стокгольмського суду за позовом «РосУкрЕнерго», він у черговий раз внесе проект постанови про звільнення Юрія Бойка.
«Ми також будемо вимагати, щоб Генеральна прокуратура порушила кримінальне провадження за цим дуже прикрим інцидентом - у справі, яка дійсно має всі ознаки державної зради», - зазначив депутат.Депутати відмовилися просити Януковича про звільнення ХорошковськогоУ середу Верховна Рада також відмовилася підтримати постанову про звернення до президента стосовно направлення до парламенту подання на звільнення Валерія Хорошковського з посади голови Служби Безпеки України.
Пропозицію щодо включення до порядку денного парламенту даної постанови підтримали лише 153 народних депутата із 430 зареєстрованих у залі для голосування.
Ініціатор проекту постанови бютівець Сергій Соболєв раніше повідомив, що претензії опозиції до Валерія Хорошковського полягають у його нападі на свободу слова, а також у використанні службового становища для того, щоб було порушено справу проти колишнього керівника Державної митної служби Анатолія Макаренка.
У пояснювальній записці до проекту постанови сказано, що голова СБУ своїми діями завдав шкоди національній безпеці країни. Зокрема, автори документа зазначали, що «безпрецедентно кричущим є конфлікт інтересів Валерія Хорошковського як державного службовця і як власника декількох бізнес-активів, зокрема, телеканалу «Інтер».
У пояснювальній записці також зауважувалась наявність у Валерія Хорошковського спільних бізнес-інтересів із співвласником «РосУкрЕнерго» Дмитром Фірташем. На думку опозиції, голова відомства «змушує Службу безпеки України у конфлікті «Росукренерго» і Фірташа з державою Україна діяти проти держави», і «СБУ виступає спільником «РосУкрЕнерго» у привласненні державної власності».
Нагадаємо, що Верховна Рада 1 липня створила тимчасову слідчу комісію щодо рішення Стокгольмського арбітражу від 8 червня, розслідування фактів корупційної діяльності «РосУкрЕнерго» і причетності до цього посадових осіб органів державної влади, а також арешту екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка. На створенні цієї комісії наполягла опозиція.
Нагадаємо, що Стокгольмський арбітражний трибунал 8 червня виніс рішення, яким зобов'язав «Нафтогаз» повернути компанії «РосУкрЕнерго» 11 млрд. кубометрів газу, а також передати їй 1,1 млрд. кубометрів газу в якості компенсації. Окрім того, суд зобов'язав «Нафтогаз» виплатити «РосУкрЕнерго» 197 млн дол за порушення контракту.За матеріалами: Інтерфакс-Украина, ЛігаБізнесІнформ
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку