Верховна Рада України проголосувала за закон про ратифікацію угоди між Україною і Російською Федерацією щодо демаркації україно-російського державного кордону.
За ухвалення закону 8 липня проголосували 347 депутатів із 425, зареєстрованих у залі.
Відповідний проект закону зареєстровано президентом України Віктором Януковичем 7 липня.
Текст документа у даний час відсутній на офіційному сайті Верховної Ради.
Нагадаємо, що 17 травня міністри закордонних справ України і Росії підписали договір про демаркацію українсько-російського кордону в рамках офіційного візиту до України президента Росії Дмитра Медвєдєва.
Російська сторона раніше заявила, що може розпочати практичну роботу у цьому напрямку вже цього року.
Сухопутна ділянка спільного кордону становить майже 2 тис. км.
Питання про демаркацію сухопутної частини державного кордону розглядалося Росією і Україною з 1991 року. Головні суперечки стосувалися делімітації лінії кордону в Азовському морі та Керченській протоці. У 2003 році між Україною і РФ було підписано Договір про державний кордон.
У 2003 році Росія почала будувати дамбу між територією Краснодарського краю і українським островом Тузла. Будівництво викликало різкий протест української сторони. Після чого тодішні президенти Леонід Кучма і Володимир Путін домовилися про спільне використання каналу до підписання міждержавної угоди про визначення лінії кордону.
У 2004 році країни ратифікували рішення про делімітацію та демаркацію україно-російського кордону. Проблему морських кордонів сторони домовилися вирішити на рівні визначення їх ліній.
Під час переговорів у червні 2006 року експерти Росії і України не змогли домовитися стосовно питань розмежування Азовського моря і Керченської протоки.
Наприкінці минулого року колишній президент України Віктор Ющенко після вбивства українця російськими прикордонниками закликав Росію створити двосторонню комісію з демаркації кордонів.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна