Президент Азербайджану: Війна за Нагірний Карабах триває
14 сiчня, 2011, 11:02
Поділитися
Азербайджан продовжує війну за відновлення територіальної цілісності, заявив президент республіки Ільхам Алієв на церемонії відкриття Академії Державної прикордонної служби.Азербайджан продовжує війну за відновлення територіальної цілісності, заявив президент республіки Ільхам Алієв на церемонії відкриття Академії Державної прикордонної служби.За його словами, Азербайджан відновить свою територіальну цілісність. «Для цього всі військові структури об'єднані під єдиним командуванням і діють за наказами Верховного головнокомандувача. У потрібний момент всі військові структури будуть діяти як єдиний кулак і відновлять територіальну цілісність Азербайджану», - повідомив Алієв.
Він особливо підкреслив, що Азербайджан має бути готовий у будь-який момент розпочинати звільнення раніше захоплених територій.
«Азербайджан день за днем стає сильнішим і міцніє. Зростають наші фінансові можливості і військові витрати, які знаходяться на першому місці у державному бюджеті, - зазначив він. - Так і повинно бути, адже ми живемо в умовах війни. Війна ще не закінчена. Завершився її перший етап, діє режим припинення вогню. Але війна триває. Ми в будь-який момент повинні бути готові і ми готові до звільнення наших земель від окупантів».
За словами Алієва, збільшення військового потенціалу є ключовим завданням для Азербайджану.
«Ще раз хочу сказати: для цього, в першу чергу, необхідна військова міць. Ми створюємо, більшою частиною створили цю військову міць, і цей процес успішно триває, - заявив президент. - Ми мобілізували всі сили для нарощування військового потенціалу Азербайджану, сконцентрували всі фінансові ресурси для того, щоб звільнити наші землі від загарбників. Сьогодні азербайджанська армія, військовий потенціал Азербайджану дозволяють зробити це. Просто ми хочемо, щоб питання було вирішене мирним шляхом, шляхом переговорів».
Збройне протистояння між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочалося у 1991 році, коли у Нагірно-Карабахській автономної області (НКАО), що входила до Азербайжанскої РСР, був проведений референдум про статус НКР. Переважна більшість учасників референдуму висловилися за незалежність регіону, однак референдум не був визнаний міжнародною спільнотою. Вірменія підтримала республіку, і в 1991 розгорівся військовий конфлікт, що завершився у травні 1994 року підписанням домовленостей про перехід до режиму припинення вогню і початку мирних переговорів під егідою Мінської групи ОБСЄ і за співголовуванням Росії, Франції і США.