Кілька тисяч підприємців-представників малого і середнього бізнесу зібралися сьогодні зранку в Києві на Майдані Незалежності, протестуючи проти нового Податкового кодексу.
Мітингувальники заявляють, що акція буде безстроковою в тому випадку, якщо влада - зокрема, президент України Віктор Янукович, - до 18:00 сьогоднішнього дня не відреагує на їхні вимоги.
Спочатку підприємці організованими колонами вирушили вгору до Адміністрації президента, однак підхід до будівлі на вулиці Банковій був перекритий співробітниками внутрішніх військ. У декількох метрах від огорожі адміністрації голови держави встановили металеві щити, за якими в два ряди стояли співробітники внутрішніх військ.Представники бізнесу принесли до Адміністрації Президента "Головну книгу чорної пошани Україні (ГКЧП)". Відкриває список прем'єр-міністр Микола Азаров, за ним йде віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко, голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський, віце-прем'єр Борис Колесніков. Також до книги включено список народних депутатів, які проголосували за Податковий кодекс.Після невдалої спроби домогтись чогось конкретного, підприємці повернулися на Майдан Незалежності, де і продовжують проведення акції протесту.Після того, як мітингувальникам вдалося перекрити рух на Хрещатику, правоохоронці, взявши їх в щільне кільце, спромоглися частково розчистити дорогу, але такі дії міліції спровокували ще більшу кількість мітингуючих вийти на дорогу. У найбільш активних із них виникла бійка з правоохоронцями.
До місця подій додатково підтягуються кілька десятків правоохоронців. Поки що вони стоять осторонь, рух залишається перекритим.
У Києві на Майдані Незалежності, окрім обурених підприємців, знаходяться також учасники "помаранчевої" революції. Нагадаємо, що сьогодні українці святкують День свободи (річницю "помаранчевої революції"). Міліція протоколює факти перекриття проїжджої частини і встановлює винних.
Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив сьогодні, що влада готова до конструктивного діалогу з підприємцями-"спрощенцями". У той же час, підкреслив він, уряд нікому не дозволить зірвати проведення реформ і стабільність країни.Нагадаємо, Верховна Рада 18 листопада прийняла Податковий кодекс. Введення документа в цілому передбачено з 1 січня 2011 року, у той же час, для низки норм передбачений перехідний період від трьох до шести місяців.Під час розгляду Податкового кодексу під стінами парламенту також проходили багатотисячні мітинги.