За оцінками пакистанських офіційних осіб, близько 100 тисяч людей, переважно дітей, страждають від інфекційних захворювань, зокрема, холери внаслідок катастрофічних повеней на півночі країни. 27 тисяч жителів Пакистану залишаються відрізаними від світу.За оцінками пакистанських офіційних осіб, близько 100 тисяч людей, переважно дітей, страждають від інфекційних захворювань, зокрема, холери внаслідок катастрофічних повеней на півночі країни. 27 тисяч жителів Пакистану залишаються відрізаними від світу.Гуманітарні організації стверджують, що у регіоні, який зіткнувся з найпотужнішими повенями за останні 80 років, змито з лиця землі цілі села.
За даними Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), число жертв стихії сягає 1400. За іншими оцінками, повені забрали від 800 до 1500 життів. Постраждали близько 3 мільйонів осіб.
Зараз, кажуть експерти, необхідні термінові заходи із запобігання спалахів хвороб, які передаються через воду.
"Ми припускаємо, що близько 100 тисяч осіб, в основному діти, постраждали від холери і шлункових захворювань", - заявив Сайед Захір Шах Алі, міністр охорони здоров'я пакистанської провінції Хайбер. "Нашим пріоритетом є спершу евакуювати їх до безпечних районів, а потім надати їм медичну допомогу", - додав він.
За словами представників місцевої адміністрації, рятувальники з усіх сил намагаються дістатися до 27 тисяч людей, відрізаних зливами, паводками і зсувами. У їхньому числі - півтори тисячі туристів у долині Сват, де ще минулого року проводилася масова військова операція проти талібів.
Як повідомлялося раніше, Пакистанська армія стверджує, що скерувала до зони лиха 30 тисяч солдатів і десятки вертольотів, однак виявлення постраждалих та вивезення їх до безпечних місць - процес повільний. Перший етап рятувальної операції, кажуть військові, може тривати днів 10, а відновлення постраждалих районів затягнеться більш ніж на півроку.
Дехто з потерпілих скаржиться на занадто повільну реакцію уряду; кілька сотень людей влаштували акцію протесту у місті Пешавар. Величезна кількість залишилися без даху над головою і намагаються знайти притулок у тимчасових таборах.
Тим часом уряди кількох країн, у тому числі Сполучених Штатів і Великобританії, пообіцяли надати допомогу Пакистану - як грошима, так і продовольством, медикаментами та іншими необхідними матеріалами.