Обсяг підозрілих банківських операцій за десять місяців поточного року склав близько 120 трильйонів рублів. Це близько 60 відсотків обсягу всіх банківських операцій, пов'язаних з економікою, і втричі більше ВВП країни, повідомляє "Коммерсант" з посиланням на Росфінмоніторинг.
Загалом відомство отримало від учасників фінансового ринку понад 5,6 мільйона повідомлень про сумнівні операції. Більше 90 відсотків подібної інформації приходить від банків, а решта припадає на страхові компанії, професійних учасників ринку цінних паперів, ломбарди тощо.
За аналогічний період минулого року до Росфінмоніторингу надійшло близько 4,7 мільйона повідомлень на суму 57 трильйонів рублів. Чиновники пояснили торішнє зниження числа і обсягу угод, що підлягають контролю, спадом економічної активності.
Банки та інші організації зобов'язані повідомляти Росфінмоніторингу про операції, які перераховані у законі про протидію легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом. Це, зокрема, операції з готівкою на суму понад 600 тисяч рублів, а також операції з нерухомістю на суму понад 3 мільйони рублів. Окрім цих операцій, відзначає видання, існує перелік підозрілих операцій, критерії яких менш конкретні та відображені у численних листах ЦБ і документах Росфінмоніторингу.
При цьому кількість кримінальних справ, порушених за матеріалами Росфінмоніторингу, зросла порівняно з минулим роком приблизно на 12 відсотків - до двох тисяч. Це всього 0,3 відсотка від потенційно підозрілих операцій, про які учасники фінансового ринку повідомили відомство.
За матеріалами «Коммерсанта»