ОБСЄ розкритикувала владу РФ за розгін акцій опозиції
14 сiчня, 2011, 11:54
Поділитися
Директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Янез Ленарчіч розкритикував владу Росії за розгін акцій опозиції.Директор Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Янез Ленарчіч розкритикував владу Росії за розгін акцій опозиції."Свобода зборів - це одна із фундаментальних свобод, яка визнається всіма членами ОБСЄ, включаючи Росію. Її можна забезпечити двома способами: отримуючи дозвіл від уповноважених органів і повідомляючи їх. Відповідно до російської Конституції для проведення масового заходу необхідно лише повідомлення. У Росії хороші закони, але на практиці їх не завжди дотримуються", - сказав Ленарчіч в інтерв'ю "Коммерсанту".
"Як повідомив мені ваш омбудсмен Володимир Лукін, правоохоронні органи використовують надмірну силу під час розгону демонстрацій. При цьому, наскільки я розумію, мирні збори проходять у багатьох російських містах, однак проблеми є тільки у Москві та Петербурзі", - сказав директор Бюро.
"Ваажаю, що правоохоронним органам у цих містах треба проаналізувати те, як вони виконують законодавчі норми, які, повторюся, дуже хороші. Людям, які не загрожують нічиїй безпеці, потрібно дозволяти проводити мирні акції", - підкреслив він.
10 червня Лукін подав керівництву країни звіт про розгін мітингу на захист 31-ї статті Конституції на Тріумфальній площі у Москві 31 травня. За словами Лукіна, міліція багато в чому порушувала закон, неправомірно затримуючи опозиціонерів і застосовуючи до них нічим не виправдану фізичну силу, тоді як мітингувальники знаходилися, в основному, на тротуарі. "Я бачив це і готовий свідчити про це де завгодно, у тому числі в суді", - сказав правозахисник.
Окрім того, омбудсмен підкреслив, що мітинг не можна заборонити, пославшись на відсутність санкції міської влади на його проведення: "Якщо одна організація пише повідомлення на проведення в тому чи іншому місці мітингу, то дозвіл їм надається у заявному порядку, тому що закон тут у нас заявний".
Після розгону мітингу на захист 31-ї статті Конституції до столичних ОВС було доставлено більше 150 осіб. Багато із затримань оформлялися за статтею 19.3 КоАП ("Непокора співробітникам міліції"), що передбачає арешт на строк до 15 діб. Також багатьом затриманим інкримінувалася стаття 20.2 ("Порушення правил проведення мітингу"). У всіх випадках був перевищений тригодинний термін затримання. Також повідомлялося про численні жорстокі побиття затриманих.