Компанія «Нестле-Україна» заявляє про масові випадки заборони продажу продуктів дитячого харчування її виробництва у торгових мережах територіальними управліннями із захисту прав споживачів Держспоживстандарту України.
«Протягом останнього місяця у багатьох регіонах забороняється продаж наших продуктів дитячого харчування», - повідомив директор із корпоративних питань компанії Nеstle в Україні та Молдові Геннадій Радченко.
За його словами, заборона стосується в основному продуктів дитячого харчування, що містять муку і крохмаль. Як пояснив Радченко, Держспоживстандарт аргументує свої дії тим, що діюче у країні з 2006 року законодавство забороняє використовувати у дитячому харчуванні крохмаль і борошно. При цьому він відзначив, що раніше відповідна продукція не знімалася з полиці.
Представник Nеstle нагадав про прийнятий Верховною Радою у березні цього року в першому читанні законопроект, що передбачає скасування заборони на використання у продуктах дитячого харчування крохмалю і борошна. Він висловив надію, що цей документ буде прийнятий в цілому.
За даними Радченка, на українському ринку дитячого харчування Nеstle займає близько 30%.
Нагадаємо, що у квітні нинішнього року головний санітарний лікар Росії Геннадій Онищенко повідомив, що Росспоживнагляд вперше відмовив швейцарській компанії Nestle у видачі дозволу на поставки дитячого харчування до країни. Назву продукції Онищенко не конкретизував. Він пояснив це рішення «ослабленням технологічної дисципліни при виробництві продукції, що постачається на російський ринок компанією Nestle».
У листопаді 2005 року в Італії, Франції, Іспанії та Португалії були вилучені десятки мільйонів літрів дитячої молочної суміші, виробленої Nestle. Італійський уряд заявив, що в суміші було виявлено речовини, які звичайно застосовуються у друкарській справі. Однак даних про те, чи є ці речовини токсичними, не було.
Тоді керівництво Nestle прийняло рішення відізвати всі молочні продукти, які викликали підозру у італійської влади, додавши, що це «суто попереджувальна захід, покликаний заспокоїти споживачів». Компанія заявила, що вважає рівень речовини ITX, знайденої у продукції таким, що не становить небезпеки для здоров'я.
Група Nestle є найбільшим у світі виробником продуктів харчування, їй належить понад 480 фабрик і промислових підприємств у 86 країнах.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна