Мінфін: Банки повинні використовувати кошти із резервів на підвищення капіталізації

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Неоподатковані ресурси, залишені фінансовими установами у своєму розпорядженні через віднесення їх до витрат, мають спрямовуватися на підвищення рівня їх стійкості, в тому числі – на капіталізацію. Таку думку висловила заступник міністра фінансів Тетяна Єфименко під час круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP).
Неоподатковані ресурси, залишені фінансовими установами у своєму розпорядженні через віднесення їх до витрат, мають спрямовуватися на підвищення рівня їх стійкості, в тому числі  – на капіталізацію. Таку думку висловила заступник міністра фінансів Тетяна Єфименко під час  круглого столу, організованого Лігою фінансового розвитку за підтримки «Дзеркала тижня» та Проекту USAID «Розвиток фінансового сектору» (FINREP).За словами Єфименко, головний акцент в Податковому кодексі в контексті оподаткування фінансового сектору зроблено на мотиваційно-регулюючій складовій оподаткування. «Концепція полягає в тому, щоб у витрати при розрахунку бази оподаткування оптимально включати страхові резерви. Зрозуміло, що при високих витратах сплата податку на прибуток буде мінімальною», - зазначила замміністра фінансів. Єфименко підкреслила, що мета регулювання буде досягнута тоді, коли комерційні банки, страхові компанії та інші фінустанови, залишивши у себе великі суми резервів, будуть їх ефективно використовувати. Зокрема, для підвищення фінансової стійкості та рівня капіталізації. «Але потім суспільство повинно бачити: якщо ці установи «не поділилися» з державою, сформували власні фінансові резерви, то такі резервні кошти у кризовій ситуації будуть базою для максимального самофінансування збитків, в тому числі, і для відшкодування втрат по депозитам громадян», - зазначила вона. Як пояснила Єфименко, таким чином, оподаткування включається в коло інструментів державного ризик-менеджменту і спрямовується на створення справжнього резерву для уникнення ситуацій, коли держава вимушена передавати банківському сектору величезні суми за рахунок бюджету, тобто платників податків, щоб уникнути банкрутств. «Для того, щоб в подальшому не наступати на одні й ті ж граблі по фінансуванню комерційних платників із бюджету, як  у 2008—2009 рр., податкові важелі мають активно працювати», - підсумувала представник Мінфіну.Детальний звіт про засідання Фінансового прес-клубу читайте у спецпроекті «Банківський ККД»
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі