Девальвація освіти призвела до того, що величезна кількість вузів "нікуди не годяться". Як пише "Российская газета", про це заявив президент Дмитро Медвєдєв під час зустрічі зі співробітниками видання. Оптимальна кількість університетів має бути "істотно меншою, ніж зараз", вважає Медвєдєв.Девальвація освіти призвела до того, що величезна кількість ВНЗ "нікуди не годяться". Як пише "Российская газета", про це заявив президент Дмитро Медвєдєв під час зустрічі зі співробітниками видання. Оптимальна кількість університетів має бути "істотно меншою, ніж зараз", вважає Медвєдєв.Однак, на його думку, це не означає, що вищі навчальні заклади, які не відповідають стандартам, потрібно закрити. "Потрібно їх або зміцнювати, або зливати з іншими. Але робити це спокійно, щоб люди, які туди надійшли, отримали освіту", - зазначив Медвєдєв.
На думку президента, загальна кількість людей з вищою освітою у російському суспільстві не така велика, як здається. "Загальний відсоток фахівців з університетською освітою у нас все одно нижчий, ніж, припустимо,у більшості країн Європи і в Сполучених Штатах Америки", - наводить слова Медвєдєва РІА "Новини". "Питання в тому, що це за фахівці", - підкреслив президент. "Коли я навчався в університеті, у нас було, по-моєму, два навчальних заклади у Ленінграді, які готували юристів. А коли я їхав з Петербурга у 99-му році, їх було вже 50", - розповів він.
На думку Медвєдєва, проблема в тому, що величезна кількість випускників-спеціалістів готують непрофільні ВНЗ. "Зрозуміло, які звідти фахівці виходять", - зазначив президент.
Про те, що в Росії повинен бути усунений перекіс на користь вищої освіти, Медвєдєв заявляв наприкінці серпня. За його словами, життя вимагає готувати більше фахівців середньої професійної ланки. "У нас очевидний перекіс, який утворився на початку 90-х років в силу різних причин у бік вищої освіти. Очевидна нестача фахівців, випускників початкової, середньої профосвіти", - сказав президент.
Нагадаємо, вчора прем'єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що демографічна ситуація в Росії призведе до скорочення числа школярів, а відповідно і шкільних вчителів.