Іранські чиновники підозрюють, що проти їхньої країни оголошено «електронну війну»
14 сiчня, 2011, 11:48
Поділитися
Масована кібератака комп'ютерного вірусу Stuxnet на комп'ютери співробітників іранської АЕС у Бушері може служити ознакою того, що «проти Ірану оголошено електронну війну».Масована кібератака комп'ютерного вірусу Stuxnet на комп'ютери співробітників іранської АЕС у Бушері може служити ознакою того, що «проти Ірану оголошено електронну війну».Про це заявив голова ради з інформаційних технологій при міністерстві промисловості та рудників ІРІ Махмуд Ліайі.
Нагадаємо, напередодні комп'ютерна мережа іранської атомної галузі піддалася масованій атаці. Інформацію про це офіційно завізували в Тегерані.
У поширеному Іраном повідомленні атака названа «актом кібер-терору», а в якості її виконавця підозрюється Ізраїль. Як повідомляється, у результаті атаки комп'ютерні мережі були виведені з ладу на значний час, у тому числі і мережа ядерного об'єкту в Бушері.
За словами керуючого АЕС Махмуда Джафарі, вірус «не завдав шкоди системам» підприємства, а «команда фахівців розпочала роботу з його видалення». При цьому, як відзначають експерти з електронної безпеки, вірус Stuxnet, виявлений ще у червні, міг бути спеціально розроблений, щоб вразити Бушерську АЕС або завод зі збагачення урану в Натанзі.
За словами фахівця з інформаційної безпеки Центру стратегічних та міжнародних наук у Вашингтоні Джеймса Льюїса, впевненості в тому, що Іран був метою вірусу Stuxnet, немає. Головними підозрюваними у скоєнні подібної атаки залишаються Ізраїль, США і Великобританія. Хоча, як розповів Льюіс, Росія, Франція і Німеччина цілком здатні були провести таку операцію.
Як раніше повідомлялося, в Ірані був виявлений один з найбільш технічно досконалих комп'ютерних вірусів у світі Stuxnet. На думку експертів, вірус був скерований на зрив роботи ключових об'єктів інфраструктури.
Фахівці комп'ютерної сфери вважають, що рівень реалізації і якості вірусу говорить про те, що написати його можна було тільки на державне замовлення.