Госдума збирається заборонити в ЗМІ рекламу послуг чаклунів і провидців

Поділитися
Госдуми Російської Федерації прийняла в першому читанні законопроект, що має на меті впорядкувати ринок всіляких окультних послуг і пропозицій зцілення. Якщо ініціатива перетвориться на закон, то з російських ЗМІ повністю зникнуть рекламні пропозиції щодо чаклунства, шаманства, ворожіння, спіритизму, провидіння, гадання й магії. Про це у вівторок, 5 жовтня, повідомили місцеві ЗМІ.

Госдума Російської Федерації прийняла в першому читанні законопроект, що має на меті впорядкувати ринок всіляких окультних послуг і пропозицій зцілення. Якщо ініціативу перетворять на закон, то з російських ЗМІ зникнуть рекламні пропозиції щодо чаклунства, шаманства, ворожіння, спіритизму, провидіння, гадання й магії. Про це у вівторок, 5 жовтня, повідомили місцеві ЗМІ.

Проте дозвіл на рекламу надаватимуть тим народним цілителям, які зуміють довести, що вони не шарлатани й покажуть свої здібності на практиці.

Прийнятий у вівторок у першому читанні, законопроект містить поправки до основного закону «Про рекламу».

Обговорення внесених поправок стартувало в липні 2010 року, коли надійшла рекомендація до нижньої палати парламенту РФ від комітету думи з економічної політики й підприємництва прийняти відповідні зміни до чинного законодавства.

«Це бізнес, який може бути пов'язаний з обманом. Відповідно, держава як би гарантує людині, що її не «розведуть», не погіршать її безпеку або життя», - пояснив мотиви комітету його голова Євген Федоров.

У пояснювальній записці до законопроекту сказано, що «звернення через федеральні ЗМІ до широкого кола громадян Росії дозволяє шарлатанам залучати велику кількість клієнтів, не даючи ніяких гарантій, а часто й здійснювати шахрайські дії».

Цілителям, які мають дипломом державного зразка, не варто боятися нововведень, запевняють депутати.

За словами Євгена Федорова, «це цілком законна діяльність», дозволена статтею 57 закону «Про здоров'я громадян».

Диплом народним цілителям на підставі висновку експертно-кваліфікаційної комісії можуть видавати комітети охорони здоров'я місцевих органів виконавчої влади.

За матеріалами Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі