Компанія Google підрахувала кількість звернень від урядів різних країн з вимогою заблокувати інформацію або надати дані про того чи того користувача. Результати показали, що лідером таких заявок є «локомотив» демократії й свободи слова - Сполучені Штати Америки. Компанія Google підрахувала кількість звернень від урядів різних країн з вимогою заблокувати інформацію або надати дані про того чи того користувача. Результати показали, що лідером таких заявок є «локомотив» демократії й свободи слова - Сполучені Штати Америки. Проект Transparency Report стартував у квітні 2010 року. Статистичні дані збирають вручну, відповідно до кількості офіційних запитів до офісів інтернет-гіганта, що надходять від держструктур, з вимогою видалити деякі результати пошуку Google або контент, розміщений на його проектах, включно з Youtube. Як наголошено на сайті сервісу, найчастіше ці запити надходять у рамках кримінальних справ. Інформацію оновлюють раз на пів року.
«Ідея сервісу в тому, щоб забезпечити прозорість і відкритість. Ми сподіваємося, що це буде стримувати цензуру», - заявила представник Google Нікі Фенвік.
У вівторок, 21 вересня, на сайті Transparency Report стала доступною оновлена статистика першого півріччя 2010 року. Лідер запитів - США (4287 звернень). Друге місце зайняла Бразилія (2435), а на третьому несподівано для експертів опинилась Індія (1430). Україна в рейтингу відсутня, а наш найближчий сусід Росія знаходиться в так званій нульовій групі. У неї потрапляють ті країни, які зробили менше 30 запитів.
На думку інтернет-експертів, Transparency Report чудово розвінчує міфи про цензуру в інтернеті в різних країнах.