Експерт: Зміна циркуляції атмосфери над Україною може призвести до катаклізмів
Ексклюзив
14 сiчня, 2011, 10:58
Поділитися
Над Україною змінюється характер циркуляції атмосфери, що може призвести до подальших природних катаклізмів, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» голова Державної гідрометеорологічної служби МНС і постійний представник України у Всесвітній метеорологічній організації В’ячеслав Ліпінський.Над Україною змінюється характер циркуляції атмосфери, що може призвести до подальших природних катаклізмів, заявив в інтерв’ю «Дзеркалу тижня» голова Державної гідрометеорологічної служби МНС і постійний представник України у Всесвітній метеорологічній організації В’ячеслав Ліпінський.«Змінюється глобальна, а з нею і наша регіональна циркуляція атмосфери, - зазначив експерт. – Коли ж відбувається радикальна зміна циркуляції повітряних мас, без природних катаклізмів не обійтись».
За словами Ліпінського, зміна атмосферної циркуляції призводить до зміни клімату загалом.
«За температурними показниками ми ніби стаємо ближчими до екватора. Температури, які раніше були типовими для Умані, Черкас, тепер властиві Києву. Раніше зимовий клімат в Україні визначали переважно атмосферні процеси з північного сходу, зокрема Сибірський антициклон. Зараз його вплив зменшився, зате в останні роки більшу роль почали відігравати західні, особливо південно-західні процеси. Пам’ятаєте, як в кінці минулого року засипало снігом Миколаївську, Одеську області, й сотні машин стояли заблоковані на дорогах? Це було пов’язано з процесами із Середземномор’я. Тепле, дуже насичене вологою повітря наштовхується на наш холод, і це спричиняє сильні снігопади», - розповів експерт.
На думку Ліпінського, зміна клімату може спричинити й підвищення інтенсивності повеней.
«Специфіка прояву змін клімату також і в збільшенні кількості й інтенсивності (я би сказав – «агресивності») небезпечних гідрометеорологічних явищ. Зливи часто спричиняють катастрофічні паводки, як це було у 1998, 2001, 2008, частково 2010 роках.
Спостерігаються дуже різкі перепади температур. Протягом одного-двох днів температура може змінюватися до 15 градусів».
При тому він спростував популярну думку про те, що після спекотного літа обов’язково настане надзвичайно холодна зима.
«З огляду на глобальні кліматичні зміни більшість народних прикмет уже не спрацьовують. Тенденція така, що найбільші значення потепління відзначаємо навіть не влітку, а саме в зимові місяці. Недаремно морозна зима 2006 року, сніжно-крижана зима 2009—2010 років сприймаються вже як щось екзотичне», - констатував фахівець.
«Якою буде наступна зима, залежатиме від того, які переважатимуть атмосферні процеси. Раніше Сибірський антициклон приносив морози, а північно-західний перенос — відлиги; це більш-менш нормальна ситуація для наших широт», - впевнений Ліпінський.
Детальніше читайте в інтерв’ю Аліни Бажал та Лідії Суржик з В’ячеславом Ліпінським у свіжому номері «Дзеркала тижня».
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК