Експерт: Найбільше українці бояться зростання цін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Загрози економічного характеру залишаються найбільш значущими в українському суспільстві, свідчать результати дослідження «Українське суспільство-2010», проведеного Інститутом соціології у квітні цього року.
Загрози економічного характеру залишаються найбільш значущими в українському суспільстві, свідчать результати дослідження «Українське суспільство-2010», проведеного Інститутом соціології у квітні цього року. Про це у своєму інтерв'ю для «Дзеркала тижня» розповіла доктор соціологічних наук, старший науковий співробітник, в.о. завідувача відділом економічної соціології Інституту соціології НАНУ Тетяна Петрушина. За словами експерта, найбільш значущі в українському суспільстві загрози саме економічного характеру. «Більшість опитаних вважають, що їхні співгромадяни бояться зростання цін (84,2%), безробіття (80,1%), а також невиплати зарплат і пенсій (73,8%). Третина опитаних (34,7%) відзначила, що населення боїться голоду, 43,2% - зупинки підприємств. Різке зростання побоювань людей щодо загрози безробіття, зупинки підприємств і невиплати зарплат, пенсій відбулося якраз на тлі кризи, що розгорнулася», - розповіла соціолог. Петрушина також зазначила, що за останні докризові роки соцоіологи фіксували скорочення цих соціальних фобій. При цьому за час, що пройшов після проголошення незалежності, тільки кожен п'ятий українець зумів пристосуватися до ринкових відносин. «За даними торішнього всеукраїнського опитування (омнібус-2009), тільки у кожного п'ятого жителя нашої країни (18,0%) життя за роки незалежності покращилося. Погіршилося воно у значно більшої частини населення (43,7%), - розповіла експерт. - Аналогічно показникові покращення життя тільки кожен п'ятий (18,0%) активно включився до нового життя і сприймає ринкові відносини як природний спосіб життєдіяльності». «Третина населення (33,4%) знаходиться у постійному пошуку себе у сьогоднішньому житті. Інша третина (33,9%) навіть не має бажання пристосовуватися до нинішньої ситуації. Із цими даними узгоджуються і відповіді громадян на запитання щодо повноти їх життя. Тільки п'ята частина населення (21,1%) вважає, що живе багатогранним і повноцінним життям», - додала Петрушина. Детальніше про це читайте у статті Ірини Кириченко «Українська подоба капіталізму: життя в економ-варіанті» у свіжому номері «ДТ»
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі