Держкомзем: Міноборони при використанні земельних ресурсів порушує закон

Поділитися
При використанні Міністерством оборони України земельних ресурсів виявлено численні порушення законодавства, заявляє голова Державного комітету України із земельних ресурсів Олег Кулініч.
При використанні Міністерством оборони України земельних ресурсів виявлено численні порушення законодавства, заявляє голова Державного комітету України із земельних ресурсів Олег Кулініч. Про це він сказав на першому засіданні комісії з контролю за використанням та відчуженням земель оборони та інших земель державної власності, яке відбулося у середу, повідомляє прес-служба Держкомзему у четвер. Віце-прем'єр-міністр Володимир Сівкович відзначив, що значні площі землі, які знаходяться у користуванні Міноборони, досить часто використовуються посадовими особами Збройних сил для власного збагачення. Серед основних порушень Кулініч назвав недотримання порядку оформлення відповідних документів, ведення обліку земель, безпідставне їх вилучення органами місцевої влади та органами самоврядування без згоди Міноборони, незаконне використання земельних ділянок для забудови, самовільного захоплення земель. "Вважаю, що нагальною є потреба у проведенні Держкомземом за участю представників зацікавлених міністерств і відомств, у тому числі правоохоронних органів, всебічної перевірки (ревізії) законності та обгрунтованості передачі земель оборони. Спільними зусиллями ми зможемо припинити протиправне відчуження земель державної власності та отримати додаткові надходження значних коштів до державного бюджету, у першу чергу для зміцнення обороноздатності держави", - відзначив Кулініч. За словами Кулініча, однією з основних проблем є те, що за договорами спільної забудови на землях оборони, Міністерство Оборони відмовляється на користь фірм-забудовників від прав на користування земельними ділянками і списує об'єкти нерухомості, придатні для подальшого використання. В абсолютній більшості випадків будівництво на території містечок, де списано нерухомість, не здійснюється. Немає відповідних проектних та дозвільних документів на будівництво. Проте надалі за рішеннями судів фірми-забудовники набувають права власності на військове нерухоме майно. Зараз у Міністерстві оборони повністю звільнено понад 400 військових містечок, розташованих на земельних ділянках більше 30 тисяч гектарів, повідомив Кулініч.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі