У четвер, 14 жовтня, в Чилі в ході рятувальної операції на поверхню було піднято вже 30 шахтарів, які 69 днів знаходилися під завалами на глибині більше 600 метрів. Про це повідомляють провідні західні ЗМІ. На порятунок 30 з 33 гірників пішло більше 21 години. Першим на поверхню в спеціально обладнаній капсулі було піднято 31-річного батька двох дітей Флоренсіо Авалоса. За ним були врятовані Сепульведа Еспіна, Хуан Ілланес й єдиний іноземець - болівієць Карлос Мамані. Зауважимо, що він прийшов працювати на шахту всього за п'ять днів до аварії.
П'ятим на поверхню було піднято наймолодшого з «в'язнів» - 19-річного Джиммі Санчеса. За ним по черзі врятували Османа Арайя, Хосе Охеда (саме він написав відому записку відразу після звільнення «у нас усе гаразд»), а також Клаудіо Яньеса.
Дев'ятим було піднято на поверхню найстаршого зі шахтарів - 63-річного Маріо Гомеса. Йому з метою безпеки видали кисневу маску. За ним врятували Алекса Вега.
Хорхе Галлегійос став одинадцятим гірником, доставленим на поверхню. Після нього було піднято Едісона Пенья. Карлос Баріос став тринадцятим гірником, звільненим з аварійної шахти.
Чотирнадцятим шахтарем, якого вдалося підняти на поверхню став Віктор Самора. П'ятнадцятим з шахти підняли Віктора Сеговию, шістнадцятим - 27-річного Даніеля Ерреру.
Омар Рейгадас став сімнадцятим гірником, звільненим з-під землі. Вісімнадцятим витягли 44-річного Естебана Рохаса. Дев'ятнадцятим врятованим став Пабло Рохас. Даріо Сеговія, якого підняли на поверхню двадцятим, відразу після порятунку кинувся обіймати свою дружину.
Двадцять першим шахтарем, який піднявся на поверхню, став 51 річний шахтар Йонні Баріос. За ним рятувальна капсула підняла Самуеля Авалоса.
Двадцять третій шахтар, якого врятували з підземної пастки, - 27-річний Карлос Бугуено. Хосе Енрікес був піднятий двадцять четвертим. Ренан Авалос став двадцять п'ятою людиною, яку підняли на поверхню.
Двадцять шостим гірником, якого капсула доставила з глибини, став Клаудіо Акунья. Двадцять сьомим на поверхню підняли 53-річного Франкліна Лобоса, який у минулому був футболістом однієї з місцевих команд. На шахті він займає посаду водія.
Двадцять восьмим врятованим став Річард Вільяроель. Двадцять дев'ятим шахтарем, який піднявся на поверхню, був Хуан Карлос Агуілар. Тридцятим став Рауль Бусто.
Кожному шахтареві, що заходить у рятувальну капсулу, надягають спеціальний біометричний пояс, який міряє температуру тіла, тиск, пульс і навіть здатний виміряти, наскільки людина піддається стресу. Крім того, гірник отримує в своє розпорядження пристрій постійного зв'язку з рятувальниками й сонцезахисні окуляри, щоб вберегти від пошкоджень очі шахтарів, які не бачили сонячного світла більше двох місяців. У разі стресової задухи, в капсулі є балон зі стисненим повітрям, який має допомогти подолати страх.
Усіх звільнених шахтарів зустрічали не лише рідні й близькі, а й перші особи країни, зокрема Президент Чилі Себастьян Піньєра. Він особисто привітав кожного гірника. Відразу після звільнення всіх шахтарів відправляють до шпиталю на обстеження.
Рятувальну операцію транслюють у прямому ефірі багатьох телеканалів, а також в інтернеті. Очікують, що вона завершитися протягом найближчої доби. Останнім на поверхню мають підняти неформального лідера гірників, які перебували в ув'язненні, - 54-річного Луїса Альберто Ірібаррена.
Нагадаємо, що аварія на шахті Сан-Хосе в Чилі сталася 5 серпня. Більше двох тижнів з 33-ма гірниками не було зв'язку - тільки 22 серпня рятувальникам вдалося пробурити вузький отвір, через який шахтарі передали записку. Пізніше рятувальники зробили ще дві невеликі свердловини, якими до шахти спускали воду, продовольство й медикаменти. Крім того, з гірниками було встановлено телефонний і відеозв'язок, а також проведено електрику.
Операція з їхнього визволення стала найскладнішою в історії гірничої справи. А гірникам тепер належить світовий рекорд за тривалістю перебування під землею після аварії в шахті.
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку