Британські в’язні знову зможуть голосувати

Поділитися
Британським в'язням, які відбувають покарання у в'язницях, повернуть право голосу. Цю норму британські ув’язнені втратили ще в 1870 році й можуть знову отримати вже на цьому тижні. Про це у вівторок, 2 листопада, повідомили місцеві ЗМІ.
Британським в'язням, які відбувають покарання у в'язницях, повернуть право голосу. Цю норму британські арештанти  втратили ще в 1870 році й можуть знову отримати вже на цьому тижні. Про це у вівторок, 2 листопада, повідомили місцеві ЗМІ. Уряд країни не зміг знайти юридичну основу для того, щоб заборона продовжувала діяти. Більше того, Європейський суд з прав людини ще п'ять років тому постановив, що заборону, яка діє у Британії, більше не можна вважати законною. За попередніми оцінками, програна в Страсбурзькому суді справа може коштувати британським платникам податків сотні мільйонів фунтів, які підуть на покриття процесуальних витрат і, можливо, на виплату компенсацій. На цей момент позбавлено виборчого права близько 70 тисяч в'язнів. Серед них таке право мали лише ті, хто був відправлений до в'язниці за неповагу до суду або несплату штрафів. Закон, що забороняє всім злочинцям голосувати на виборах, був введений актом про позбавлення прав у 1870 році. У 1983 році ця міра була підтверджена в Законі про народне представництво. Позов проти заборони в Страсбург надіслав Джон Херст, який потрапив у в'язницю за те, що зарубав сокирою літню жінку, в якої знімав житло. У 2005 році ЄСПЛ постановив, що британський закон є дискримінаційним і суперечить Європейській хартії з прав людини. З того часу уряд лейбористів отримував численні консультації з питання, проте закону не змінював. У червні цього року Рада Європи зажадала від уже нового уряду консерваторів і ліберал-демократів привести законодавство у відповідність з рішенням суду. Джулієт Ліон, яка очолює Фонд тюремної реформи називає майбутню зміну закону історичною, тому що це покладе край «архаїчному покаранню, що передбачає громадянську смерть». «Людей відправляють у в'язницю, щоб позбавити волі, а не особистості», - говорить Джулієт Ліон. Незважаючи на те, що Лондон не зможе залишити в силі закон, який діяв 140 років, прем'єр-міністр Девід Кемерон має намір боротися проти повернення прав особам, що відбувають термін за найсерйозніші злочини. Згідно з постановою ЄСПЛ, кожна країна може вирішувати, які саме злочини можуть призвести до обмеження у виборчих правах. Згідно з повідомленнями преси, деякі джерела в уряді свідчать, що в новій версії закону рішення про позбавлення виборчого права конкретної людини буде приймати суд. Можливо також, що права голосу будуть позбавлені всі особи, яких засуджують до довічного ув'язнення.

За матеріалами: Би-Би-Си

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі