Азаров підтверджує плани випуску ПДВ-облігацій на 17 мільярдів гривень
14 сiчня, 2011, 10:49
Поділитися
Випуск облігацій для погашення боргу держави з відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) розпочнеться, як і заявлялося раніше, з 1 серпня, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров.Випуск облігацій для погашення боргу держави з відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) розпочнеться, як і заявлялося раніше, з 1 серпня, повідомив прем'єр-міністр Микола Азаров."Із 1 серпня уряд почне реалізацію проекту з повернення ПДВ у вигляді облігацій з подальшою, звичайно, їхньою монетизацією. На це ми підготували необхідні ресурси", - сказав він на прес-конференції в Києві у вівторок.
"Ми ставимо перед собою завдання протягом двох-трьох місяців повністю розрахуватися із заборгованістю щодо ПДВ", - запевнив прем'єр.
"Сума, яку ми плануємо розмістити, гігантська - майже 17 мільярдів гривень", - заявив М. Азаров.
Як повідомлялося, уряд випустить п'ятирічні ОВДП для розрахунків з відшкодування ПДВ з номінальною прибутковістю 5,5% річних. ОВДП будуть амортизаційними - раз на півроку за ними буде погашатися 10% основного боргу. Виплата купонного доходу також здійснюватиметься раз на півроку.
Аналітики вважають, що з урахуванням низького номінального рівня прибутковості таких держоблігацій покупці на початковому етапі будуть виставляти дисконти за ними 15-30%.
За даними «Дзеркала тижня», оперативна заборгованість з відшкодування ПДВ за станом на 7 липня перевищила 34 мільярди гривень, що значно вище озвученого офіційного показника у 25-26 мільярдів.
При цьому, як повідомляє джерело «ДТ», співробітники податкових адміністрацій і далі ухиляються від прийому декларацій на відшкодування ПДВ.
Як вже інформувало «ДТ», у травні податкові органи під різними приводами не прийняли понад 35 тисяч податкових декларацій. За даними за червень, ця цифра зросла - не прийнято близько 40 тисяч податкових декларацій.
Таким чином, реальна заборгованість може значно перевищувати 34 мільярди, при цьому у даний момент вона не оформлена. Декларації, нехай і з затримками, податкові органи змушені приймати, і таким чином тільки гальмують процес зростання офіційної заборгованості.